• تاریخ: ژانویه 28, 2018
  • شناسه خبر: 974

قم به توسعه فضاهای اقامتی و ساخت هتل نیاز دارد

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم گفت: با توجه به موقعیت قم در جذب زائر و گردشگر، قم به توسعه فضاهای اقامتی و ساخت هتل نیاز دارد. به گزارش خبرنگار ایسنا، روح‌الله امراللهی در سی‌امین جلسه شورای اسلامی ش ...

قم به توسعه فضاهای اقامتی و ساخت هتل نیاز دارد

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم گفت: با توجه به موقعیت قم در جذب زائر و گردشگر، قم به توسعه فضاهای اقامتی و ساخت هتل نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، روح‌الله امراللهی در سی‌امین جلسه شورای اسلامی شهر قم در خصوص لایحه اخذ مجوز کاهش عوارض و تغییر نحوه پرداخت عوارض ساختمانی پروژه هتلی در ورودی پردیسان عنوان کرد: با توجه به موقعیت قم در جذب زائر و گردشگر، قم به توسعه فضاهای اقامتی و ساخت هتل نیاز دارد و باید از سرمایهگذاری در این حوزه حمایت شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم افزود:اعمال تخفیف و کاهش عوارض پروژه های اقامتی اهمیت زیادی در جذب سرمایه گذاران دارد. سرمایه گذارانی که در جهت ساخت واحدهای اقامتی و ساخت هتل ورود پیدا می کنند باید مورد حمایت مدیریت شهری و شورا واقع شوند. بر این اساس ضروری است بسته حمایتی سرمایه گذاری در قالب لایحه در مناطق مختلف شهر قم در تسهیل مجوزها تدوین گردد.

READ  نام نویسی از ۱۴هزار معتکف در قم

وی خاطرنشان کرد:در همه شهر نیازمند چنین بسته سرمایه گذاری در تشویق سرمایه گذاران داریم همان گونه که چنین امکاناتی را برای سرمایه گذاران در محدوده بلوار پیامبر اعظم(ص) در جذب سرمایه گذاران داشته ایم.

وی تصریح کرد:در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) در محدوده جمکران و حرم و میانه بلوار باید پیش بینی لازم در احداث مرکز انتقال خون صورت گیرد همان گونه که مراکزی چون آتش نشانی و اورژانس و ایستگاه پلیس نیز تعریف شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم گفت: ساخت هتل و افزایش تخت های اقامتی در کلان شهرها و حمایت از سرمایه گذاری در این حوزه امری ضروری است.

READ  بسکتبال با ویلچر ایثار قم در آستانه قهرمانی

به گزارش خبرنگار ایسنا، مجید اخوان در سی‌امین جلسه شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: باید از اجرای پروژه هایی در زمینه احداث هتل و واحدهای اقامتی حمایت به عمل آید. در واقع ساخت هتل و افزایش تخت های اقامتی در کلان شهرها و حمایت از سرمایه گذاری در این حوزه امری ضروری است.

وی اظهار کرد: یکی از سیاست های مهم شورا تشویق به احداث واحدهای اقامتی و گردشگری است. پروژه ساخت هتل در پردیسان در ۳۰ کیلومتری قم است. در کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم مصوب گردید ۳۰ درصد از عوارض ساخت این هتل مشمول تخفیف شود و بقیه عوارض نیز توسط شهرداری به صورت ۳۶ ماهه تقسیط گردد. به طور کلی مبلغ ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان عوارض برای این پروژه محاسبه شده که با تخفیف ۳۰ درصدی عوارض و پرداخت ۴۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی مابقی به صورت اقساط پرداخت گردد.

READ  نقل ماجرای مباهله از سوی محدثان اهل سنت

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: وظیفه داریم در افزایش تخت های اقامتی با بخش خصوصی تعامل لازم را در اخذ مجوزها داشته باشیم همان گونه که بسیاری از کلان‌شهرها نیز در سطح کشور چنین مزیت‌هایی را برای جذب سرمایه گذارانی در ساخت هتل در نظر می گیرند.

وی در این جلسه همچنین بر ارائه تخفیف به عوارض ساخت هتل در بافت های فرسوده قم تاکید کرد.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)