• تاریخ: سپتامبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49643

قم در وضعیت فوق قرمز کرونایی

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قم گفت: مرحله اجرایی طرح اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از مادر ایرانی با پدر غیر ایرانی در قم آغاز شده است. ...

قم در وضعیت فوق قرمز کرونایی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز قم، دکتر محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اعلام بستری شدن ۹۲ نفر در شبانه روز گذشته، گفت: با افزایش آمار بستری های کرونایی در حال حاضر قم به وضعیت فوق قرمز رسیده است.   وی افزود: چند هفته است که وضعیت قم به گونه‌ای است که روزانه بین ۴۰ تا ۵۰ نفر از مبتلایان به کرونا بستری می‌شدند، اما طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد افزایش مراجعات سرپایی بودیم که به‌دنبال آن ۹۲ نفر از همشهریان بستری شدند.

READ  عیادت رئیس مجلس شورای اسلامی از آیت الله مومن

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: با احتساب بستری های جدید تعداد کل بیماران کرونایی بستری در بخش‌های بیمارستانی به حدود ۴۴۰ نفر رسیده است.

دکتر قدیر ادامه داد: هم اکنون دو هفته بعد از تعطیلات، تجمعات و مسافرت‌ها پیک جدیدی را مشاهده می‌کنیم و از روز چهارشنبه ۱۹ شهریور باید قم را در وضعیت فراتر از قرمز لحاظ کنیم.

READ  مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانین در حل مشکلات معیشتی مردم بکوشد

وی گفت: مهمترین توصیه ما عدم شرکت در تجمعات و استفاده از ماسک و نیز غیر حضوری کردن آموزش در مدارس است که امیدواریم مردم فهیم استان قم به آن توجه ویژه مبذول دارند.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,