• تاریخ: تیر ۱۲, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 45019

قم رتبه پنجم کشور از نظر امنیت است

معاون سياسی امنيتی و اجتماعی استاندار قم گفت: استان قم از نظر امنیت رتبه 5 را در سطح کشور دارد. ...

قم رتبه پنجم کشور از نظر امنیت است

معاون سياسی امنيتی و اجتماعی استاندار قم گفت: استان قم از نظر امنیت رتبه ۵ را در سطح کشور دارد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید محمد رضا هاشمی امروز در نشست خبری با موضوع دهه کرامت با اشاره به ارتقای سطح امنیت در سطح استان به عنوان یکی از رسالت های مهم حوزه این معاونت عنوان کرد:یکی دیگر از وظایف مهم وزارت،انتخابات است که ۶ کمیته در استان قم شامل کمیته‌های اطلاعات، پشتیبانی، امنیتی، حقوقی، حراست و فناوری و استعلامات تشکیل شده است و فعالیت ها دنبال می شود.

وی بیان کرد:تاکنون سه جلسه ستاد انتخابات در استان قم برگزار شده است و هفته آینده چهارمین جلسه ستاد در راستای هماهنگی و آمادگی برای آغاز روند انتخابات برگزار می شود.
وی افزود: با عنایات حضرت معصومه(س) و تلاش شورای تامین استان قم از نظر امنیت رتبه ۵ را در سطح کشور دارد که رتبه خوبی است و باید برای ارتقا آن تلاش کنیم.
هاشمی اظهار کرد:یکی از مسائل مهم اجتماعی،وضعیت حاشیه نشینی است،در سال ۹۶ اعتبارات حوزه آسیب‌های اجتماعی کمتر از یک میلیارد تومان بود اما این اعتبار در سال ۹۷ به ۶ میلیارد تومان در رفع آسیب های اجتماعی رسید.
وی گفت:سال ۹۶ کاهش ۲۷ درصدی در تجمعات غیرقانونی در استان قم را شاهد بودیم و اقدامات خوبی در جهت حضور احزاب و جناح های مختلف و شنیدن دیدگاهها و نظرات انجام گرفته است و در رابطه با فعالیت سیاسی در دانشگاه‌ها با محدودیتی مواجه نیستیم.
وی بیان کرد:سال گذشته ۴۶۸ جلسه راهبردی در ۶ کمیته زیر نظر معاونت سیاسی و اجتماعی برگزار و ۲۸۱۲ مصوبه اجرایی شد، امسال نیز در سه ماه ابتدای سال جاری ۱۰۰ جلسه با ۸۳۱ مصوبه برگزار که ۶۶۱ مصوبه عملیاتی شد.
هاشمی در مورد جمع آوری معتادان متجاهر گفت:متولی جمع آوری این معتادان نیروی انتظامی و متولی نگهداری نیز بهزیستی است و در حال حاضر ۲ کمپ خصوصی و ۲ کمپ اجباری دولتی و ۸۰ مرکز درمان سرپایی برای این معتادان در سطح استان وجود دارد؛ همچنین بر اساس مراجعات ۷۴۷ نفر در کمپ نگهداری کردیم و برآورد اولیه از ۱۰۰۰ معتاد متجاهر خبر می دهد.
معاون سياسی امنيتی و اجتماعی استاندار قم عنوان کرد:طرحی در استان قم به صورت پایلوت در حال انجام است که مرکزی به وسعت ۳۵۰ هکتار در جاده قم کاشان برای نگهداری معتادان متجاهر جا نمایی شده و کار با ارزشی است.
وی بیان کرد: معتادان متجاهر در مرکزی بزرگ به وسعت ۳۵۰ هکتار به مدت ۶ ماه با محوریت مهارت آموزی و اشتغال و آموزش فنی حرفه ای نگهداری می شوند.
وی اظهار کرد:طرح حجاب و عفاف ۱۳ دی ماه ۸۴ در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد و دستورالعمل ها برای ۲۵۰ دستگاه شامل ۲۴۰ وظیفه تعریف کرد.

انتهای پیام
منبع :: قم رتبه پنجم کشور از نظر امنیت است