• تاریخ: ژانویه 30, 2018
  • شناسه خبر: 1064

لزوم تشکیل کمیته مشترک برای اصلاح محدوده بافت تاریخی شهر قم

به گزارش خبرگزاری موج از قم، دکتر سقائیان‌نژاد در سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه تعامل‌های خوبی بین شهرداری و میراث فرهنگی وجود دارد اظهار کرد: قم راه دیگری ندارد که با وحدت کلمه جلو رود؛ در هیچ جای کش ...

لزوم تشکیل کمیته مشترک برای اصلاح محدوده بافت تاریخی شهر قم

به گزارش خبرگزاری موج از قم، دکتر سقائیان‌نژاد در سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه تعامل‌های خوبی بین شهرداری و میراث فرهنگی وجود دارد اظهار کرد: قم راه دیگری ندارد که با وحدت کلمه جلو رود؛ در هیچ جای کشور محدوده مصوب بافت تاریخی در کلان‌شهرها نبوده که میراث فرهنگی بافت تاریخی مشخص کرده است.

READ  برگزاری محفل انس با قرآن کریم در مسجد امام سجاد(ع)

وی با اشاره به اشکالات محدوده مصوب بافت تاریخی شهر قم بیان کرد: ما شهر تاریخی مهم‌تر از اصفهان نداریم در این شهر پهنه‌ای کار نشده و لکه‌ای کار شده پس چطور در قم اینطور شده که پهنه‌ ۳۰۰ هکتاری باید بلوکه شده و محدودیت برای مردم ایجاد شود.

بافت فرسوده

میراث فرهنگی باید با مردم همراه باشد

شهردار قم با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی باید با مردم همراه باشد گفت: اگر مردم حامی طرح‌های بافت تاریخی نباشند این طرح از بین می‌رود و امکان اجرایی نخواهد داشت.

READ  بازدید فرمانده ناحیه امام حسین(ع) از نمایشگاه روزنامه دیواری در قنوات

وی بیان کرد: ما در حوزه صنایع دستی و حوزه‌های دیگر کلی کار داریم و امروز مردم نگران هستند که در آینده محل زندگی آن‌ها با مشکل مواجه شود.

سقائیان‌نژاد اذعان کرد: امیدواریم دقت بیشتری صورت گرفته و بررسی شده و قبل از تصویب بافت تاریخی شهر در کمیسیون ماده پنج، کمیته مشترک تشکیل شده تا راه تسهیل شرایط مردم تا برطرف شدن موانع را بررسی کنیم.

READ  مدیران جوان مومن می‌توانند کشور را از شر دشمنان حفظ کنند

0/5 (0 نقد و بررسی)