• تاریخ: اکتبر 14, 2017
  • شناسه خبر: 448

لزوم ثبت مشخصات زائرین اربعین در سامانه سماح

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم گفت: آژانس‌هایی که برای زائرین اربعین ویزا می‌گیرند، باید مشخصات زائرین را در سامانه سماح وارد کنند. شعار سال: یونس عالی پور امروز با اشاره به ضرورت ثبت نام زائرین اربعین در سامانه ...

لزوم ثبت مشخصات زائرین اربعین در سامانه سماح

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم گفت: آژانس‌هایی که برای زائرین اربعین ویزا می‌گیرند، باید مشخصات زائرین را در سامانه سماح وارد کنند.

شعار سال: یونس عالی پور امروز با اشاره به ضرورت ثبت نام زائرین اربعین در سامانه سماح اظهار کرد: همه کسانی که می‌خواهند در ایام اربعین به کربلا بروند، باید به صورت قانونی و با اخذ گذرنامه و ویزای عراق این کار را انجام بدهند، رفتن به زیارت اربعین بدون گذرنامه و ویزا براساس نظر مراجع عظام تقلید اشکال شرعی دارد.

READ  پایبندی به شعارهای اصلی انقلاب وظیفه همه است

وی ادامه داد: زائرین اربعین می‌توانند با ثبت نام در سامانه سماح از بیمه در طول سفر برخوردار شوند، طی سال‌های گذشته افرادی بدون داشتن بیمه به زیارت اربعین رفتند و مشکلاتی برای آن‌ها به وجود آمد که هیچ کس پاسخگو نبود.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم افزود: آژانس‌هایی که برای زائرین ویزا می‌گیرند، باید مشخصات زائرین را در سامانه سماح وارد کنند، در این سامانه تمام خدمات دولتی برای زائرین اربعین پیش بینی شده است و کسانی که به صورت قانونی به زیارت اربعین می‌روند و بیمه دارند، نگرانی از هزینه‌ها در صورت وقوع هر حادثه ای نخواهند داشت.

READ  حج باید برگزار شود/ مردم دنیا تشنه حرف ایران هستند

عالی پور با اشاره به حضور زائرین اربعین در استان قم اظهار کرد: زائرینی از استان‌ها و کشورهای دیگر برای حضور در شهر کربلا در ایام اربعین از استان قم عبور می‌کنند، تعداد افرادی که از شهر قم و شهرهای مجاور در ایام اربعین سال گذشته به کربلا رفتند، حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر بود.

READ  چگونگی ارتباط مبلغ دینی با مردم در امر تبلیغ بسیار تأثیرگذار است

وی در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته در ایام اربعین حدود ۷۰ هزار عدد ویزای عراق در شهر قم برای زائرین صادر شد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار ۲۱ مهر ۹۶، کدمطلب:۱۳۹۶۰۷۱۹۰۰۱۹۲۳ ، www.farsnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , ,