• تاریخ: جولای 14, 2019
  • شناسه خبر: 45726

لیست سوداگران و گردن کلفتان معوقات بانکی اعلام می‌شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی لیست سوداگران و گردن کلفتان معوقات بانکی اعلام می شود و با همراهی قوه قضائیه این معوقات به خزانه بازمی گردد. ...

لیست سوداگران و گردن کلفتان معوقات بانکی اعلام می‌شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی لیست سوداگران و گردن کلفتان معوقات بانکی اعلام می شود و با همراهی قوه قضائیه این معوقات به خزانه بازمی گردد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، احمد امیرآبادی فراهانی در حاشیه جلسه تخصیص بودجه سال ۹۸ شهرستان های قم، در جمع خبرنگاران عنوان کرد: جلساتی را با بانک های مختلف برگزار کردیم و بنا شد که بانک ها به رونق تولید کمک کنند. در این جلسات، گزارشهایی از تسهیلات ویژه تولید ارائه و موضوع وام ازدواج و ضمانت ها نیز مطرح شد.
وی اظهار کرد: در جهت حمایت از جوانان در دریافت وام ازدواج، یک ضامن معتبر و سفته تصویب شد و در صورتی که زوجین نتوانستند ضامن معتبری معرفی کنند،می توانند از کارت یارانه برای کمک به ضمانت استفاده کنند.
امیرآبادی بیان کرد: وام کشاورزان نیز مورد پیگیری قرار گرفت و قرار شد بانک تجارت نیز مشارکتی در اجرای طرح های کشاورزی داشته باشد.
وی گفت: بحث دیگر تعیین تکلیف وام های زیر ۱۰۰ میلیون تومان بود که جرائم و سود مرکب بخشیده شود در این باره گزارشی ارائه شد و ایراداتی در بانک مرکزی احصاء شد که با قانون فاصله دارد و علت صدور این بخش نامه ها در حال پیگیری است.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: معوقات سنگین بانکی یکی از موضوعات مهم بود، اشخاص سوداگری وام های کلانی را از بانک ها گرفته اند که با وجود توان مالی آن را پس نمی دهند.
وی اظهار کرد: به زودی لیست سوداگران و گردن کلفتان معوقات بانکی اعلام می شود و با همراهی قوه قضائیه این معوقات به خزانه بازمی گردد.
امیرآبادی خاطرنشان کرد: افرادی که برای پس ندادن معوقات بانکی، گردن کلفتی می کنند از طریق قوه قضائیه تحت پیگرد قرار می گیرند، ما در این مسیر از حقوق مردم دفاع می کنیم، بدهکاران گردن کلفت از طرق دیده بان شفافیت و مجلس شناسایی می شوند.
وی گفت: گزارش های خوبی در مورد حمایت از تولیدکنندگان ارائه شد و برای تولید هر چقدر تسهیلات لازم باشد پرداخت می شود.
نماینده مردم قم درمجلس بیان کرد: پیش بینی شد ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای رونق تولید در استان قم اختصاص یابد که در سال ۹۸ پرداخت می شود.
وی در مورد جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان قم عنوان کرد: امروز ۲۶۵ میلیارد تومان برای ۴۲۰ پروژه تخصیص یافت که در این میان ۱ و نیم میلیارد تومان برای محرومیت زدایی و ۸۰۶ میلیون تومان برای اشتغال زندانیان و احداث قرنطینه زندان لنگرود تخصیص یافت.
امیرآبادی اظهار کرد: در جهت اجرای طرح هادی ویژه ۴۵ روستای فاقد دهیاری نیز ۵۰۲ میلیون تومان و برای اداره امور عشایر استان قم برای خرید دستگاه تولید برق خورشیدی نیز ۵۸ میلیون تومان اختصاص یافت.

READ  احداث 120 هکتار گلخانه در سال 98

انتهای پیام
منبع :: لیست سوداگران و گردن کلفتان معوقات بانکی اعلام می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,