• تاریخ: فوریه 3, 2018
  • شناسه خبر: 1335

مبلغان مسائل اصلی و مهم را مطرح کنند 

گروه سیاست و اقتصاد: شرط داشتن نشریه اثر گذار این است که در بخش های سیاسی، فقهی، فلسفی، پاسخ به شبهات، سؤالات مهم، مسائل فکری، کلامی، اعتقادی و اخلاقی و اجتماعی داشته باشیم تا بتواند علما و طلبه ها را که در مناطق مختلف و ...

مبلغان مسائل اصلی و مهم را مطرح کنند 

گروه سیاست و اقتصاد: شرط داشتن نشریه اثر گذار این است که در بخش های سیاسی، فقهی، فلسفی، پاسخ به شبهات، سؤالات مهم، مسائل فکری، کلامی، اعتقادی و اخلاقی و اجتماعی داشته باشیم تا بتواند علما و طلبه ها را که در مناطق مختلف و دور از حوزه هستند، تغذیه فکری کند. 

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از قم، آیت الله سبحانی ۱۳ بهمن در دیدار رئیس و مدیران مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه که در دفتر معظم له در قم برگزار شد گفت: در سه مرحله لازم می دانم نکاتی را بیان کنم، اولین موضوع ارتباط با فضای بین الملل و ارتباط با شیعیان است؛ برای اثر بخشی فعالیت ها و ترویج دین و مبانی دینی لازم است با سفرای ایران در خارج مرزها در ارتباط باشید.

READ  لزوم سرعت بخشی به توسعه مراکز درمانی قم

این مرجع تقلید افزود: قطعا سفرای ایرانی از اوضاع شیعیان، مسلمانان دنیا و آنچه در ارتباط با حوزه است، بهتر اطلاع دارند و با خبر هستند، با کمک گیری و ارتباط با سفرای ایرانی بهتر می توان در فعالیت های برون مرزی و رفع مشکلات شیعیان و نیازهای آنها اثر گذار بود. باید قبل از رفتن به خارج مرزها از اوضاع اسلام، شیعیان و مسلمانان مطلع بود، سفرا حلقه ارتباط خوبی برای آگاهی بخشی هستند.آنها می توانند در زمینه امور دینی آگاهی دهند تا تا مبلغان با شناخت بهتر، قدمهای مؤثرتری در معرفی اسلام بردارند.

READ  شرکت در راهپیمایی، شکر نعمت حکومت اسلامی

آیت الله سبحانی تاکید کرد: برای این کار، مسئولین حوزه نیازمند ارتباط و ملاقات با وزیر امور خارجه هستند تا با جریان گذاشتن مسائل مربوط به دنیای اسلام به وزیر، وزیر هم این مسئله را در نامه ای به سفرا برای همکاری و آگاه سازی از وضعیت موجود دنیای اسلام و جهان در مسائل اسلام، شیعیان و مسلمانان با مسئولین حوزه، اعلام نماید.

READ  تصاویر/ ادای احترام بسیجیان پایگاه حاج احمد متوسلیان به شهدای مدافع حرم

این مرجع تقلید گفت: اگر در مورد وضعیت موجود دنیای اسلام مطلع باشیم، در برنامه ریزی و طراحی ها، بهتر می توانیم تصمیم بگیریم.

ایشان با تاکید براینکه منطق شیعه قوی است ولی سعودیها با پول، نویسندگان را خریده و به سیاسیون اجازه نمی دهد منطق شیعه را واضح ارائه کنند گفت: برای مقابله با این مسئله ارتباط با افراد مطلع برای آگاهی از وضعیت موجود و نیز استفاده از فضای مجازی امر ضروری است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: