• تاریخ: فوریه 2, 2018
  • شناسه خبر: 782

مردم هم عدالت می خواهند و هم امنیت

به گزارش خبرگزاری موج از قم، محمد باقر قالیباف در مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد چهارمردان قم با ذکر این مطلب که مردم هم عدالت می خواهند و هم امنیت گفت: نباید نگران باشیم که در ۴۰ سالگی انقلاب همان گو ...

مردم هم عدالت می خواهند و هم امنیت

به گزارش خبرگزاری موج از قم، محمد باقر قالیباف در مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد چهارمردان قم با ذکر این مطلب که مردم هم عدالت می خواهند و هم امنیت گفت: نباید نگران باشیم که در ۴۰ سالگی انقلاب همان گونه که در برابر دشمن ایستادگی می کنیم خطاها و اشتباهات خود را اصلاح کنیم، در زمینه ارتباط با جامعه دچار خطا هستیم و مسئولین پا به پای مردم نیامدند.

وی افزود: متاسفانه مردم را از صحنه تاثیر گذاری حذف کرده ایم؛ ما مسئولین حق نداریم درموضع اپوزسیون سخن بگوییم، بلکه باید در موضع پاسخگویی باشیم و نباید فرار به جلو داشته باشیم بلکه در راستای رفع مشکلات تلاش کنیم.

شهردار سابق تهران عنوان کرد: هنگامی که از مدیریت کشور سخن به میان می آید مردم در آن نقشی ندارند و گفته می شود که مردم توانایی مدیریت ندارند، افرادی که مدعی هستند مردم مدیریت بلد نیستند باید ابتدای انقلاب را مشاهده کنند که مردم چگونه کشور را به خوبی اداره کردند.

قالیباف یادآورشد: مردم نسبت به مشکلات اقتصادی اعتراض دارند و زمانی که دشمن تلاش کرد از این اعتراضات سواستفاده کنند مردم به مقابله با دشمن پرداخته و ایستادگی کردند.

مشکلات اقتصادی کشور به دلیل عدم حضور مردم است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: شهدایی که در حوزه مدافعان حرم به شهادت رسیدند به دلیل حمایت از عزت مسلمانان و استقلال کشورمان به شهادت رسیدند، این شهدا از مردم هستند، مردمی که امام راحل فرمود پابرهنگانی که یک موی آن ها را با کاخ نشینان عوض نمی کنم.

READ  آغاز طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان + فیلم

شهردار سابق تهران اظهارکرد: مشکلات اقتصادی کشور به دلیل عدم حضور مردم است، افزود: اقتصاد در اختیار دولت قرار گرفته است و هنگامی که گفته می شود اقتصاد را مردمی می کنیم تعریف شان از مردم متفاوت است؛کارگاه ها و کارخانه ها دچار مشکلات شدید هستند و یا به سختی در حال فعالیت هستند و یا تعطیل شدند.

وی  گفت: هنگامی که بحث اقتصاد می شود مردم توانایی ندارند، ولی در موقع دفاع مردم باید حضور داشته باشند، بزرگترین مشکل اقتصاد کشورمان حذف مردم از عرصه است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآورشد: بی توجهی به توانایی مردم ضعف دولت است، بیان کرد: بسیاری از کارها را می توان از سیستم اداری حذف و آن را به مردم واگذار کرد و با رقابتی درست کار انجام شود اما متاسفانه مردم را حذف کردیم.

قالیباف با بیان اینکه انقلاب دو رکن مردم و اسلام دارد، عنوان کرد: اینکه در مقاطعی مردم را به صحنه بیاوریم اقدام اشتباهی است، بلکه باید در همه صحنه ها از ظرفیت عظیم مردم استفاده کرد، برخی اوقات ضعف مدیریت غوغا می کند.

شهردار سابق تهران با مدیریت بسته و خسته نمی توان کار کرد، بیان کرد: هنگامی که تلاش و کار نکرده موفق نمی شویم و وعده توخالی دادن و حرف خلاف گفتن مشکلات را حل نمی کند، مدیری که در مدیریت اجرایی است هنگامی که سخن می گوید، باید از کارهای صورت گرفته حرف بزند و هنگامی که فعالیتی نکرده نباید سخن بگوید.

READ  نان گران نشده

13961112001093636531255935429337_55683_PhotoT

برای رفع مشکلات کشور نباید هیچ گاه ناامید شد

وی افزود: برای رفع مشکلات کشور نباید هیچ گاه ناامید شد و باید با بهره گیری از تجربه موجود کشور و قرار دادن در اختیار نیروهای جوان در راستای رفع مشکلات کشور اقدام شود، نیروهای جوان زیادی در کشور وجود دارد اما متاسفانه از ظرفیت آن ها استفاده نمی شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: هیچ گاه نباید اجازه دهیم زالوصفت ها اقتصاد کشور را دچار مشکل کرده و ظرفیت های کشور را از بین ببرند، مسئولین باید تلاش کرده و در حل مشکلات مردم وحدت داشته باشند، رمز پیروزی انقلاب وحدت بود و رمز تداوم انقلاب وحدت است که مسئولین برای رفع مشکلات کشور وحدت را سرلوحه خود قرار دهند.

قالیباف عنوان کرد: از نظر اقتصادی کشور دچار مشکلات شدیدی است و باید به دولت کمک کرده و نباید دولت از زیر بار مسئولت خارج شود و با وحدت مشکلات کشور را حل کنیم، مردم با گله مندی نسبت به مسئولین در راهپیمایی ها شرکت می کنند چون آرمان های انقلاب را مورد توجه قرار می دهند.

وی بیان کرد: عزت و پیشرفت کشورمان به برکت خون شهدا و مجاهدت رزمندگان است که باید قدردان آنها باشیم،چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد که باید دستاوردهای انقلاب اسلامی را بازخوانی کنیم.

انقلاب دارای مبانی و ارزش و باورها است و قابل تغییر و معامله نیست

شهردار سابق تهران افزود: برای شناخت انقلاب اسلامی و تداوم نقشه راه دو نکته را مورد توجه قرار دهیم و اینکه انقلاب دارای مبانی و ارزش و باورها است و قابل تغییر و معامله نیست و از اصول و برخواسته ازفرهنگ دینی و منطبق بر سنت های الهی است.

READ  مراسم بزرگداشت آیت الله نصرالله شاه آبادی در مسجد اعظم قم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی بیان کرد: یکی از این اهداف استقلال بود که کمتر به آن توجه می شود، قدر استقلال را نمی دانیم و این موضوعات را مورد توجه قرار نمی دهیم که نعمت بزرگ استقلال به برکت مبارزه به دست آمده است.

قالیباف با بیان اینکه مردم بابت استقلال کشورمان هم مال و هم جان دادند و کوتاه نیامدند، افزود: آزادی یکی دیگر از اهداف انقلاب اسلامی است که شامل آزادی فکر و اندیشه و بیان می شود، ممکن است برخی از تصمیمات ما مشکل داشته باشد، اما این حد آزادی در برابر کشورمان مدعی آزادی بی نظیر است.

شهردار سابق تهران تصریح کرد: کشورهایی که با ایران مورد مقایسه قرار می گیرند کشورهایی هستند که در برابر آمریکا کوتاه می آیند ، کشورمان از ظلم در جامعه اسلامی دفاع کرده و مورد هجمه و فشار قرار می گیرد و در حقیقت با آمریکا مبارزه کرده و از آرمان های مان کوتاه نمی آییم اما دارای عزت هستیم.

13961112001093636531255929490810_89810_PhotoT

0/5 (0 نقد و بررسی)