• تاریخ: نوامبر 11, 2019
  • شناسه خبر: 48561

مرگ ۱۶۰ نفر در جاده‌های استان قم/ شناسایی ۲۱ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان

ایلنا: در هفت ماهه نخست امسال در محدوده‌های درون و برون شهری استان قم بیش از 160 نفر جان خود را از دست داده‌اند. ...

مرگ ۱۶۰ نفر در جاده‌های استان قم/ شناسایی ۲۱ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان

در هفت ماهه نخست امسال در محدوده‌های درون و برون شهری استان قم بیش از ۱۶۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش ایلنا، روسای پلیس راهور و راه استان در جلسه شورای ترافیک با ارائه گزارشی از وضعیت حوادث و سوانح درون شهری و جاده‌ای استان به ۱۶۲ مورد تلفات جانی در این حوادث اشاره کردند و گفتند: در حال حاضر ۱۴۳ نقطه حادثه خیز در سطح شهر و ۲۱ نقطه حادثه خیز هم در جاده‌های استان شناسایی شده است.
 
 به گفته سرهنگ قیصری رئیس پلیس راهور استان قم ۳۷۰ هزار دستگاه موتور سیکلت پلاک گذاری شده در قم رفت و آمد می‌کنند که بخش زیادی از حوادث جرحی و فوتی به راکبان موتور سیکلت تعلق دارد.
 
 بر اساس آمار موجود در حوادث شهری ۳۵ درصد و در حوادث جاده‌ای ۴۵ درصد مربوط به توجهی به جلو از سوی رانندگان وسایل نقلیه است و ۷۵ درصد تصادفات برون شهری در شعاع ۳۰ کیلومتری شهر قم به وقوع می‌پیوند.
 
 استاندار در این جلسه بر لزوم برنامه ریزی رفع نقاط حادثه خیز و ارائه راهکارهای مناسب با هدف کاهش حوادث شهری و جاده‌ای و تحلیل آمار و اطلاعات موجود به منظور شناسایی آسیب‌ها تاکید کرد و گفت: باید موضوع تخصیص سهم استان از جرائم راهنمایی و رانندگی از طریق مراجع مربوطه پیگیری و محقق شود.
 
پیگیری ساخت محل فرود بالگرد اورژانس در ۲۲ نقطه شناسایی شده و روکش آسفالت کمربندی امام علی حد فاصل میدان ۷۲ تن تا امامزاده جمال از جمله مصوبات این جلسه بود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

READ  «سی‌اف‌تی»، «پالرمو» و دیگر الزامات FATF، ضرری برای منافع ملی ندارد/ صادرات ایران بیش از معافیت‌های آمریکاست/با مکانیزم مالی «ساحت» به دنبال گسترش روابط تجاری با دنیا هستیم
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,