• تاریخ: اکتبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49710

مزرعه خورشیدی در بوستان غدیر قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: مرکز تولیدات، تحقیقات و آموزش سازمان با انجام اقداماتی مانند ایجاد مزرعه خورشیدی، در حال تبدیل شدن به یک مرکز انرژی صفر و پسماند صفر است. ...

مزرعه خورشیدی در بوستان غدیر قم

شعار سال: پیام جوادیان در جلسه هم اندیشی مدیران حوزه خدمات شهری شهرداری قم که در معاونت خدمات شهری برگزار شد با اشاره به تلاش برای ایجاد یک مرکز تحقیقات انرژی صفر و پسماند صفر، اظهار کرد: در حال حاضر در مرکز تولیدات، تحقیقات و آموزش سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم فرایند ۸۵ درصدی بازیافت و بازچرخانی کوزه‌های گل صورت می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم افزود: ما در این مرکز از یک کوزه پلاستیکی پنج یا ۶ بار و از یک کوزه سفالی گل بیش از دو بار استفاده می‌کنیم که این کوزه‌ها از سطح شهر جمع‌آوری می‌شوند.

READ  بلاتکلیفی دانش آموزان و فروشندگان لوازم التحریر

جوادیان به فرآیند تولید چیبس چوب در این مرکز اشاره کرد و گفت: تمام سرشاخه‌های مناسب از سطح شهر جمع‌آوری شده و برای تهیه چیبس چوب به این مرکز منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در این مرکز علاوه بر کمپوست، خاک‌های مناسب و مغذی تولید می‌شود تا در این زمینه هم به خودکفایی برسیم.

READ  تخصیص ۲ هزار تن جو، ۵۰۰ تن ذرت و ۳۰۰ تن سویا به عنوان نهاده به قم

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم به تولید بذر گل اشاره کرد و گفت: به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها از بسیاری از گل‌ها سطح شهر بذرگیری انجام می‌شود و بذر سبز را به پیمانکاران تحویل می‌دهیم.

جوادیان با اشاره به ایجاد یک نیروگاه ۵۰ کیلوواتی تولید انرژی خورشیدی در مرکز تحقیقات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، اظهار داشت: به دنبال ایجاد یک مزرعه خورشیدی در بوستان غدیر هستیم تا این مرکز به یک مرکز انرژی صفر تبدیل شود.

READ  بسترهای لازم برای تولید حداکثری در قم فراهم شود

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری فارس، تاریخ انتشار خبر: ۱۸ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: -، farsnews.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,