• تاریخ: تیر ۱۳, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 45269

مصوبه‌های اجلاسیه اعتاب مقدسه باید ضمانت اجرایی داشته باشد

دبیر اجلاسیه اعتاب مقدسه گفت: طرح‌هایی که در اجلاسیه اعتاب مقدسه به تصویب می‌رسند، باید ضمانت اجرایی داشته باشند و عملی شوند. ...

مصوبه‌های اجلاسیه اعتاب مقدسه باید ضمانت اجرایی داشته باشد

دبیر اجلاسیه اعتاب مقدسه گفت: طرح‌هایی که در اجلاسیه اعتاب مقدسه به تصویب می‌رسند، باید ضمانت اجرایی داشته باشند و عملی شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی موحدی صبح امروز در سومین اجلاسیه اعتاب و بقاع مقدسه کشور که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، عنوان کرد: در جلسات برگزار شده، ۴۰ طرح و ۱۰۳مصوبه به انجام رسیده است؛ همچنین از میان طرح‌های مختلف ۳طرح در این جلسه مطرح خواهد شد.

وی افزود: بعد از مشخص شدن اینکه تولیت اعتاب مقدسه عراق امکان حضور در اجلاسیه را ندارند، بنا شد اجلاسیه با حضور تولیت‌ها بقاع و اعتاب مقدسه ایران برگزار شود

دبیر اجلاسیه اعتاب مقدسه بیان کرد: تعمیق و توسعه با اعتبا مقدسه عراق از جمله برنامه‌هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد و حضور تولیت‌های اعتاب مقدسه عراق در جشن آغاز دهه کرامت نیز در همین راستا بوده و این ارتباطات ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: بعد از مشخص شدن سرفصل‌ها و خطوط اصلی مشترک بین اعتاب مقدس، طرح‌ها بررسی و به تصویب خواهد رسید ولی نکته اصلی، ضمانت اجرایی طرح‌ها است و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

موحدی تصریح کرد: در موضوع قرآنی ۲۰طرح به تصویب رسیده است که اجرای آن موجب هم‌افزایی اعتاب مقدسه خواهد شد ولی اگر برای این برنامه‌ها بودجه‌ای تدارک دیده نشود، ضمانت اجرایی نخواهد داشت و این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: شرایط آستان‌های مقدسه متفاوت است ولی هر آستانی با توجه به شرایط خود باید طرح‌ها را به انجام برساند تا در این خصوص مشکلی ایجاد نشود.

حجت الاسلام صفر فلاحی  مشاور تولیت حرم حضرت معصومه(س) نیز در این نشست عنوان کرد: در بیانیه گام دوم به موضوع اخلاق و امر به معروف و نهی از منکر به نوعی اشاره شده است و در این راستا تمامی آستان‌های مقدس در امر به معروف و الگو سازی فرهنگی نقش بسیار مهمی دارند و باید در این خصوص به شکل مطلوبی عمل کنند.

انتهای پیام
منبع :: مصوبه‌های اجلاسیه اعتاب مقدسه باید ضمانت اجرایی داشته باشد