• تاریخ: فوریه 2, 2018
  • شناسه خبر: 742

مهم‌ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی، رهبری دینی و الهی است

امام جمعه قم گفت: مهم ‌ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی،رهبری دینی و الهی در میان امت است. به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله سید محمد سعیدی امروز در خطبه های نماز جمعه قم، با اشاره به توطئه های دشمن در مخالفت با انقلاب اسلا ...

مهم‌ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی، رهبری دینی و الهی است

امام جمعه قم گفت: مهم ‌ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی،رهبری دینی و الهی در میان امت است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله سید محمد سعیدی امروز در خطبه های نماز جمعه قم، با اشاره به توطئه های دشمن در مخالفت با انقلاب اسلامی عنوان کرد: دشمنان در طول سالهای گذشته و در طول تاریخ انقلاب اسلامی تلاش های زیادی کردند تا مردم ولایت مدار را از رهبری دین و اسلام جدا کنند.

امام جمعه قم افزود: این در حالی است که مهم ‌ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی، رهبری دینی و الهی در میان امت است.

وی تصریح کرد: دشمنان اسلام بدانند که باید آرزوی خود را در جدایی امت اسلامی ایران از رهبری به گور ببرند چرا که هیچ انقلاب دینی در دنیا بدون رهبری الهی تحقق پیدا نکرده است و ملت ایران از رهبری دینی دست برنمی دارند.

READ  تامین هزار و 350 تن میوه شب عید

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) اظهار داشت: یکی دیگر از عوامل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی شریعت و دین است امام خمینی(ره) برای احیای دین اسلام قیام کرد و اگر ایشان قیام نمی کرد چیزی از اسلام باقی‌ نمی‌ماند.

وی خاطرنشان کرد: در تاریخ اسلام نیز دشمنان و کفار با پیاده شدن احکام اسلام در جامعه مخالف بودند و از اسلام می هراسیدند.

امام جمعه قم بیان کرد: رژیم پهلوی نیز مخالفت های خود را با احکام اسلامی نشان می داد و به دین ستیزی می پرداخت و با کشف حجاب و جلوگیری از برگزاری آئین های دینی این ستیز و دشمنی را نشان می داد.

READ  تضعیف نظام اسلامی خیانت به خون شهدا و جنایت است

وی گفت: شاه تا جایی به ستیز با دین می پرداخت که تاریخ شاهنشاهی را جایگزین تاریخ هجرت پیامبر(ص) کرده بود اما پس از انقلاب مردم توجه ویژه ای به شعائر و احکام دینی داشتند.

آیت الله سعیدی عنوان کرد: یکی دیگر از عوامل موفقیت در پیروزی انقلاب، حضور مردم بود، در تاریخ بعثت پیامبر(ص) نیز حضور مردم موجب تشکیل حکومت اسلامی شد هر چند مردم در ادامه راه دچار انحراف و سستی در دین شدند.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران با اخلاص خود رهبری و ولایت فقیه را همراهی می نمایند.

امام جمعه قم ادامه داد: فراموش نکنیم پیچ خطرناک در هر انقلابی، مرحله انتقال رهبری به فرد بعدی است ملت ولایت مدار ایران در این پیچ تاریخی سربلند بیرون آمدند و همواره حامی امام خمینی(ره) بوده و پس از ایشان حامی آیت الله خامنه ای هستند.

READ  نگاه نو به فقه هنر؛ هنر را ابزار مقابله با دشمنان می کند

آیت الله سعیدی در این خطبه ها با قرائت آیاتی از قرآن کریم عنوان کرد: برائت از کفار هیچ گاه از بین نمی رود اما اگر آنها ستیزه جویی را کنار بگذارند و زمینه پذیرش اسلام را داشته باشند می توان با آنها تعامل داشت چرا که سیاست اسلام جذب حداکثری عامه مردم است.

وی یادآور شد: در اسلام حب و بغض مسلمانان نسبت به دشمنان براساس حکم شریعت است و براساس کینه‌های شخصی نیست بلکه براساس ارزش‌های الهی است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)