• تاریخ: فوریه 4, 2018
  • شناسه خبر: 1510

نظام فرهنگی دوست شناسی را فراموش کرده است

یکی از محققان فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: نظام فرهنگی گرایش بیشتری نسبت به دشمن شناسی دارد و دوست شناسی را فراموش کرده است و امروزه دشمن شناسی به یک آیین فرهنگی تبدیل شده است. به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، حجت‌الاسلام والم ...

نظام فرهنگی دوست شناسی را فراموش کرده است

یکی از محققان فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: نظام فرهنگی گرایش بیشتری نسبت به دشمن شناسی دارد و دوست شناسی را فراموش کرده است و امروزه دشمن شناسی به یک آیین فرهنگی تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی جعفری ظهر امروز در نشست تخصصی جبهه انقلاب که در سالن همایش‌های مدرسه معصومیه برگزار شد، با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی با هدایت مقام معظم رهبری به دنبال ایجاد جبهه فرهنگی انقلاب بوده است، اظهار کرد: در راستای تبیین مفهوم جبهه فرهنگی انقلاب باید به مبدا و مرجع آن که بیانات مقام معظم رهبری است مراجعه کرده و بهره ببریم.           
وی با بیان اینکه جبهه فرهنگی یک انسجام معنایی شبکه‌ای و دارای ابتکار عمل است، عنوان کرد: قلب جبهه فرهنگی هویت آن است و زمانی که قلب جبهه فرهنگی به میزان لازم رشد کند امکان رشد در سایر قسمت‌ها نیز به وجود می‌آید.
یکی از محققان فرهنگی انقلاب اسلامی با اشاره به مهمترین چالش‌های جبهه فرهنگی، مطرح کرد: در سطح هویتی جبهه فرهنگی مسائلی مانند نظام و نهضت،  واقعیت‌گرایی، صنف و جناح، انقلابی و روشنفکری، مدیر و کنشگر، در ادامه و خلق الساعه، سیاست و فرهنگ، منطقه‌ای، ملی و جهانی موجب ایجاد چالش می‌شود.
وی ادامه داد: افرادی که آمادگی تغییر را دارند دچار بحران هویت می‌شوند که اگر نتوانند این بحران را به خوبی مدیریت کنند هویت آن‌ها تضعیف شده و در زندگی خود دچار مشکلات بسیاری می‌شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری با اشاره به اینکه هم نشینی‌های علمای دینی با هنرمندان به اندازه قبول داشتن هنر از دید اسلام محدود شده است، مطرح کرد: نظام فرهنگی گرایش بیشتری نسبت به دشمن شناسی دارد و دوست شناسی را فراموش کرده است و امروزه دشمن شناسی به یک آیین فرهنگی تبدیل شده است.
 وی با بیان اینکه مدیران حوزه فرهنگ ایده پرداز نبوده و از ساختارهای ایده پردازی نیز استفاده نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: مشاوران فرهنگی افرادی هستند که ایده‌های فاصله را حذف کرده و به آن‌ها برچسب می‌چسبانند و در عرصه پرورش آن‌ها هیچ گونه اقدامی نمی‌کنند.
این محقق فرهنگی با اشاره به اینکه تا زمانی که فراخوان‌ها به صورت آزاد از آحاد مردم برای سیاست‌های فرهنگی انجام نشود به موفقیت نمی‌رسیم، تصریح کرد: یکی از بحران‌هایی که در هویت جناحی ما تردید ایجاد می‌کند تند روی و زود تصمیم گرفتن‌ها است که موجب شده است افراد زیادی از جبهه انقلاب جدا شوند.
وی یادآور شد: حوزه هنر سلیقه محور است و افرادی که در حوزه هنری دچار اختلاف نظر می‌شوند باید از یکدیگر جدا شده و راه خود را ادامه دهند.

READ  دیدار ابتکار با حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,