به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم در ابتدا ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون گفت: روحانیت شیعه همواره در کنار مردم هستند و برای دفاع از اسلام و آرمان های اسلامی تلاش می کنند.

امام جمعه قم افزود: استکبار بداند که این کشتارها و وحشی گری ها و از سوی دیگر فشارها و تهدیدها هیچ گاه موجب نمی شود که ما دست از دفاع از اسلام برداریم.

وی به ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: باید از فرصت باقی مانده ماه مبارک رمضان استفاده کنیم و در پرتو فرهنگ این ماه پرخیر و برکت، آسیب ها را از خود دور کرده و در ایجاد فضای نورانی و منطبق با ارزش های اسلامی بکوشیم.

اعرافی در ادامه به روز جهانی قدس و حضور پرشور مردم در این راهپیمایی اشاره کرد و گفت: پیام اصلی راهپیمایی روز قدس نفی معامله قرن است چرا که این معامله هنوز رسما اعلام نشده اما بخش هایی از آن در حال رونمایی است.

READ  دیدار استاندار قم با عضو جدید فقهای شورای نگهبان

امام جمعه قم گفت: به رسمیت شناختن اسرائیل و تضعیف فلسطین، عادی سازی روابط با اسرائیل در کنفرانس های مختلف و لغو حق بازگشت فلسطینیان از جمله نشانه های اجرای تدریجی معامله قرن است که شاهد آن هستیم.

وی تصریح کرد: همچنین الحاق نیمی از کرانه باختری به اسرائیل، الحاق بلندی های جولان، انتقال پایتخت اسرائیل به بیت المقدس، مهار جبهه مقاومت و قطع همه جریان ها از جبهه مقاومت و…. نیز از دیگر نشانه های طرح معامله قرن است.

اعرافی عنوان داشت: باید قطع روابط سیاسی و اقتصادی دولت های اسلامی با رژیم صهیونیستی مورد توجه قرار گیرد و از سوی دیگر دولت های اسلامی در راستای دفاع از مردم مظلوم فلسطین بکوشند.

READ  مجموعه فرهنگی ورزشی خانه مهندس نظام مهندسی قم بهره برداری شد

وی تاکید کرد: نفی همه اجزا معامله قرن و حمایت از جریان مقاومت از جمله اقداماتی است که باید از سوی ملت ها و دولت های اسلامی دنبال و بر این امر تاکید شود.

امام جمعه قم با اشاره به اقدامات دولت های مزدور گفت: تکلیف دولت های مزدور مشخص است اما باید مابقی دولت ها به صف مقاومت پیوسته تا از شر دشمنان رها شویم.

اعرافی با اشاره به وظیفه ملت های مسلمان گفت: ملت های مسلمان نیز وظیفه مهمی بر دوش داشته و باید از دولت های خود مقابله با دشمنان اسلام را مطالبه کنند.

وی ضمن قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: ملت بزرگ ایران حضوری پرشور در این راهپیمایی داشتند و در شهر قم از ۱۰۰ ملیت دنیا در این راهپیمایی حضور یافتند.

READ  مرکز تعمیرات لکوموتیو گارمانوری قم به بهره برداری رسید

امام جمعه قم گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی با همه مشکلاتی که داشتند امروز به صحنه آمدند تا به دولت های متجاوز و غارتگر بگویند ما ایستاده ایم و در این مسیر هرگز کوتاه نخواهیم آمد.

اعرافی افزود: تحریم ها و تهدید ها در اراده ملت تاثیری ندارد و باید بدانند که شاخ و شانه کشیدن و از سوی دیگر مذاکره کردن راه به جایی نمی برد، مذاکره با کسانی صورت میگیرد که جنایتکار و دروغگو نبوده و تحریم و تهدید نکنند.

وی گفت: ملت ایران در برابر تهدیدها و تحریم ها و همچنین عهد شکنی ها ایستادگی کرده است و به فضل الهی در گام دوم انقلاب استوارتر از قبل قدم بر خواهد داشت.