• تاریخ: دسامبر 5, 2017
  • شناسه خبر: 343

نقش مردم در برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین مشهود بود

صادقی گفت: اساس حرکت اربعین حسینی با حاکمیت اخلاقی و روابط معنوی مدیریت می‌شود، از این رو فعالیت‌ها و برنامه‌های این آیین نیز باید همراه با مفاهیم و ارزش‌های فرهنگ اسلامی باشد. شعار سال: سید مهدی صادقی استاندار قم، امروز ...

نقش مردم در برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین مشهود بود

صادقی گفت: اساس حرکت اربعین حسینی با حاکمیت اخلاقی و روابط معنوی مدیریت می‌شود، از این رو فعالیت‌ها و برنامه‌های این آیین نیز باید همراه با مفاهیم و ارزش‌های فرهنگ اسلامی باشد.

شعار سال: سید مهدی صادقی استاندار قم، امروز مراسم تقدیر از برترین موکب‌های اربعین که با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و هیأت امنای مواکب اربعین در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، از تلاشهای بیوقفه موکبهای اعزامی به مراسم پیادهروی اربعین تقدیر و تشکر کرد.

READ  آهن‌فروشان قم به شهرک صنوف منتقل می‌شوند

صادقی با تأکید بر استفاده بیش از پیش از ظرفیتهای مراسم پیادهروی اربعین، اظهار داشت: باید برای میزبانی بهتر از زائرین اربعین برنامهریزی مناسب و جامعی داشته باشیم تا زائرین بتوانند از ظرفیتهای این مراسم معنوی نهایت بهرهگیری را داشته باشند.

وی راهپیمایی اربعین حسینی را حرکت بزرگ فرهنگی و معرفتی در راستای گسترش فرهنگ حضرت امام حسین(ع) معرفی کرد و ابراز داشت: اساس حرکت اربعین حسینی با حاکمیت اخلاقی و روابط معنوی مدیریت میشود، از این رو فعالیتها و برنامههای این آیین نیز باید همراه با مفاهیم و ارزشهای فرهنگ اسلامی باشد.

READ  مدیران قم باید برنامه محور و نوآور باشند

استاندار قم خاطرنشان کرد: غالب امکاناتی که در اربعین حسینی برای زائرین فراهم میشود، به واسطه محبت مردم به اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) شکل میگیرد.

وی افزود: هر چند دولت نیز در برگزاری آیین اربعین مشارکت داشته است، اما هیچ گاه نمیتواند همچون مردم امکانات گستردهای در اختیار زائرین قرار دهد، به همین علت بخش اعظم این مراسم یا پشتوانه مردمی محقق شده است.

READ  حیثیت یک ملت در سایه کرامت‌های آن‌ها است/ تولید و اشتغال با ربا ممکن نیست

صادق تصریح کرد: راهپیمایی اربعین با حضور میلیونی مسلمانان از سراسر جهان برگزار میشود و موکبهای ایرانی به تنهایی قادر به تأمین نیازهای زائران نخواهند بود، به همین جهت باید تعامل و همبستگی میان موکبهای ایرانی و عراقی افزایش یابد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری رسا ، تاریخ انتشار ۱۳ آذر ۹۶، کدمطلب:۵۴۱۵۴۴، www.rasanews.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , ,