• تاریخ: تیر ۱۳, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 45267

هدف برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدسه، انتقال معارف اهل‌بیت(ع) به مردم است

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: نکته کلیدی در برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدس این است که به راهکارهایی برسیم تا بتوانیم پیام و معارف اهل بیت را به مردم منتقل کنیم. ...

هدف برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدسه، انتقال معارف اهل‌بیت(ع) به مردم است

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: نکته کلیدی در برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدس این است که به راهکارهایی برسیم تا بتوانیم پیام و معارف اهل بیت را به مردم منتقل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله سیدمحمد سعیدی صبح امروز در سومین اجلاسیه اعتاب و بقاع مقدسه کشور که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد عنوان کرد: هدف زیارت و هجرت مسلمانان به مکان‌های مقدس، اعتلای فرهنگ و معارف اهل بیت است.

وی افزود: اگر متابعت در مردم کمتر دیده می‌شود، بخشی به عهده کسانی است که به وظیفه خود عمل نکردند و کلام زیبا و رسای اهل بیت را به مردم انتقال ندادند؛ نکته کلیدی در برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدس این است که به راهکارهایی برسیم تا بتوانیم پیام و معارف اهل بیت را به مردم منتقل کنیم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) بیان کرد: برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدسه باعث می‌شود که تجربیات و نظرات تبادل شود و در پیشبرد اهداف به شکل بهتری عمل کنیم.

وی ادامه داد: هر آستان مقدسی یک اقتضائات مشترک و یک اقتضائات خاص خودش را دارد؛ به عنوان مثال حرم حضرت معصومه(س) در قم دارای یک ویژگی‌های خاص خودش است ولی در ترویج و انتقال معارف اهل بیت در همه آستان‌های مقدس مشترک است و نیاز است که تجربیات در این خصوص به اشتراک گذاشته شود.

آیت الله سعیدی تصریح کرد: عراق، کشور دوست و همسایه ما است و به هیچ عنوان از ارتباط با آن‌ها دست نمی‌کشیم ولی به دلیلی اقتضائات و شرایطی که وجود داشت، این اجلاسیه با حضور تولیت‌های اعتاب مقدسه ایران برگزار می‌شود.

انتهای پیام
منبع :: هدف برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدسه، انتقال معارف اهل‌بیت(ع) به مردم است