• تاریخ: جولای 11, 2020
  • شناسه خبر: 49444

هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم جهت رعایت فاصله اجتماعی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: در صورت عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط شهروندان، استان قم به وضعیت قرمز بر می‌گردد. ...

هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم جهت رعایت فاصله اجتماعی

شعار سال: محمدرضا قدیر با بیان اینکه عمده پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان کامکار انجام می‌شود، بیان داشت: بیمارستان‌های شهید بهشتی و فرقانی آماده پذیرش بیماران هستند، اما براساس دستور وزارت بهداشت، تمام بیمارستان‌های سطح شهر می‌بایست بخشی یا تخت‌هایی برای پذیرش بیماران کرونایی در نظر بگیرند.

او در مورد راه اندازی بیمارستان امیرالمومنین (ع) هم گفت: بخش‌های معمولی بیمارستان در حال راه اندازی است و فعلا برنامه‌ای برای پذیرش بیماران کرونایی ندارد.

READ  تشکل های مردم نهاد نقش موثر در افزایش مشارکت های مردمی دارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم با اشاره به درپیش بودن ماه محرم و برنامه هیئت‌های مذهبی گفت: اصل اساسی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی است، اما در مورد فعالیت هیئت‌های مذهبی باید در ستاد استانی کرونا تصمیم گیری شود.

او ضمن تاکید بر استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: اگر فاصله گذاری‌ها و دستورات بهداشتی بویژه استفاده از ماسک در تجمعات رعایت نشود، به وضعیت قرمز بازخواهیم گشت.

READ  طرح‌های مطالعاتی دریاچه نمک پیگیری می‌شود

قدیر بیان داشت: در حال حاضر حدود ۱۹۰ نفر بستری مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها بوده که حال ۳۰ نفر آن‌ها وخیم است.

او همچنین در گزارشی از وضعیت بیماران مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در قم گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به هجدهم تیرماه، ۴۵ نفر در اورژانس مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا پذیرش شدند که ۳۷ مورد در بخش‌ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان بستری شدند همچنین ۱۹ نفر از کل بیمارانی که طی روز‌های گذشته بستری بودند از بیمارستان مرخص شدند.

READ  تخریب مزرعه صیفی به دلیل آبیاری فاضلاب (+عکس)

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری شفقنا، تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۹، کد خبر ۹۷۰۰۳۹، www. fa.shafaqna.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,