• تاریخ: تیر ۱۸, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 45494

همگانی‌شدن امر به معروف ریشه منکر را می‌خشکاند

آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: اگر همه مردم وقتی خلافی دیدند که امنیت و حیات جامعه را به خطر می‌اندازد اعتراض کنند، آن‌هم با بیان و رفتار مناسب، حتماً تأثیرگذار خواهد بود و ریشه خلاف و منکر خشکیده خواهد شد. ...

همگانی‌شدن امر به معروف ریشه منکر را می‌خشکاند

آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: اگر همه مردم وقتی خلافی دیدند که امنیت و حیات جامعه را به خطر می‌اندازد اعتراض کنند، آن‌هم با بیان و رفتار مناسب، حتماً تأثیرگذار خواهد بود و ریشه خلاف و منکر خشکیده خواهد شد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله صافی گلپایگانی، این مرجع تقلید امروز در دیدار مسئولان طرح حافظان حریم حرم آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) با تقدیر و تشکّر از مسئولان این برنامه مهم، لزوم احیای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر را یادآور شده و گفت: امر به معروف و نهی از منکر واجب کفایی است و هر کسی که این دو فریضه الهی را نادیده بگیرد، در پیشگاه پروردگار مسئول است. این طرح و اقدامی که شروع کردید و ان‌شاءالله موجب احیای این دو فریضه الهی شود، بسیار کار ارزشمند و بزرگی است.   وی در بخشی از بیانات خود، اهمیت امر به معروف و نهی از منکر را از کار‌های دیگر بالاتر دانست و افزود: حیات طیبه جامعه زمانی است که مردم امر به معروف و نهی از منکر را به معنای حقیقی‌اش اجرا کنند. اصلاً حفظ دین و ایمان و پاک‌بودن جامعه، به امر به معروف و نهی از منکر وابسته است و اگر این موضوع نادیده گرفته شود، فساد فراگیر می‌شود.
این مرجع تقلید در قسمت دیگری از توصیه‌های خود، با اشاره به جایگاه شهر مقدّس قم و حوزه مبارکه آن، گفت: شهر قم باید در این زمینه پیش‌قدم و الگو برای دیگر شهر‌ها باشد. اینجا حرم اهل بیت علیهم‌السلام است. نه تنها حرم مطهّر حضرت فاطمه معصومه(س) حرم است بلکه تمام قم، حرم اهل بیت علیهم‌السلام است؛ باید مراقب باشیم حرمت آن محفوظ بماند و طوری باشد کسانی که قصد هنجار شکنی دارند، نتوانند در قم، ابراز وجود کنند.
آیت‌الله صافی گلپایگانی در ادامه با توجه به برخی ویژگی‌های آمرین به معروف و ناهیان از منکر، بیان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر همگانی شود و همه مردم وقتی خلافی دیدند که امنیت و حیات جامعه را به خطر می‌اندازد اعتراض کنند، آن هم با بیان و رفتار مناسب، حتماً تأثیرگذار خواهد بود و ریشه خلاف و منکر خشکیده خواهد شد.
وی در پایان این دیدار، با تشکّر مجدد از دست‌اندرکاران این طرح، افزود: کاش اینجانب هم در این کار بزرگی که دارید با شما همراه بودم. امیدوارم عنایات خاصه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف شامل حال همه شما باشد و بتوانید موجبات رضایت خاطر مبارک ایشان را فراهم آورید.

انتهای پیام
منبع :: همگانی‌شدن امر به معروف ریشه منکر را می‌خشکاند