• تاریخ: سپتامبر 10, 2018
  • شناسه خبر: 19805

پدافند غیرعامل به جنگ‌های اقتصادی و روانی ورود کند

استاندار قم گفت: امروز با یک فرایند کم‌هزینه و کوتاه مدت می‌توان یک جریان به راه انداخت به همین دلیل نیز پدافند غیرعامل باید در زمینه‌هایی که اولویت دارد ورود کرده و برای حل مشکلات راه‌حل ارائه دهد. ...

پدافند غیرعامل به جنگ‌های اقتصادی و روانی ورود کند

شعارسال: سیدمهدی صادقی در جلسه شورای پدافند غیرعامل که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد اظهار کرد: در حال حاضر شیوه‌های جلوگیری از تهدید‌ها با گذشته بسیار متفاوت شده است و تهدید‌ها به جنگ اقتصادی و نیابتی تغییر کرده و با اهداف مشخص صورت می‌گیرد.

وی افزود: علاوه بر رویکرد‌های هشتگانه پدافند غیرعامل باید موضوعات جدید نیز در نظر گرفته شود و نباید تنها به این موارد هشتگانه اکتفا کنیم به عنوان مثال با خروج آمریکا از برجام که در شرایط جامعه تاثیرگذار بوده و شرایط حال حاضر نشان می‌دهد که پدافند غیرعامل نباید تنها به بخش سخت توجه کند چراکه امروزه دشمنان بدون ورود به جنگ سخت و با جنگ‌های اقتصادی و روانی مردم و کشور‌ها را تحت فشار قرار می‌دهند.

استاندار قم با اشاره به گرانی‌های موجود در کشور خاطرنشان کرد: گرانی‌هایی که در حال حاضر در کشور مشاهده می‌شود متأثر از وضعیت اقتصادی و تحریم‌های دشمنان است و همین مسئله نشان می‌دهد که باید یک نگاه و رویکرد جدید در حوزه پدافند غیرعامل ایجاد شود.

وی افزود: متاسفانه در شرایط فعلی کشور برخی از عوامل و اقدامات به آسیب‌ها و جنگ روانی دشمن دامن می‌زند و برخی از مسائل تبدیل به یک وضعیت روانی و ذهنی در کشور می‌شود و کمبود برخی از کالا‌ها نیز در افزایش فشار روانی در مردم موثر است که این موارد باید در پدافند غیرعامل پیش‌بینی‌ شود.

صادقی با تأکید بر ورود پدافند غیرعامل به عرصه‌های مختلف بیان کرد: امروز با یک فرایند کم‌هزینه و کوتاه مدت می‌توان یک جریان به راه انداخت به همین دلیل نیز پدافند غیرعامل باید در زمینه‌هایی که اولویت دارد ورود کرده و برای حل مشکلات راه‌حل ارائه دهد.

منبع خبر: شعار سال

READ  فتنه دراویش برای ملت ایران سخت بود / ضرورت برخورد با فتنه‌گران

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا ، تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ، کد خبر: ۷۵۰۸۹۳ ، www.borna.news

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , ,