• تاریخ: دسامبر 3, 2017
  • شناسه خبر: 349

کارگروهی برای بررسی نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ تشکیل شود

استاندار قم گفت: باید کارگروهی از دستگاه‌های مختلف استان برای تحلیل و بررسی نتایج حاصل از سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ تشکیل شود تا آمارها و اطلاعات به‌دست‌آمده در برنامه‌ریزی‌های استانی مورد استفاده قرار گیرد. شعار ...

کارگروهی برای بررسی نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ تشکیل شود

استاندار قم گفت: باید کارگروهی از دستگاه‌های مختلف استان برای تحلیل و بررسی نتایج حاصل از سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ تشکیل شود تا آمارها و اطلاعات به‌دست‌آمده در برنامه‌ریزی‌های استانی مورد استفاده قرار گیرد.

شعار سالسیدمهدی صادقی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان قم که در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت مسئله آمار در برنامه‌ریزی‌های استانی اظهار داشت: مسئله آمار مطلبی نبوده که اهمیت و ارزش آن بر فردی پوشیده باشد.

وی با تأکید بر تعامل خوب و روبه رشد بین استان قم و شهرهای مذهبی و زیارتی کشور عراق افزود: باید از ظرفیت به وجود آمده در راستای گسترش صنعت گردشگری و توسعه اقتصادی بین دو طرف بهترین استفاده را کرد.

READ  حرم کریمه اهل بیت(ع) در شب وفات ام البنین(س)

استاندار قم با اشاره به نتایج مثبت و قابل‌توجه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ در استان قم گفت: نتایجی که از این سرشماری به‌دست‌آمده بسیار با اهمیت و ارزنده است که باید موردتوجه تمام دستگاه‌های استان قرار گیرد.

صادقی اهمیت آمارهای دقیق و منطبق با واقعیات در برنامه‌ریزی‌های شهری را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: آن چیزی که در برنامه‌ریزی‌های استانی و شهری می‌تواند نقش ارزنده‌ای داشته باشد آمار و اطلاعات دقیق از مباحث و موضوعات گوناگون استانی است که باید به‌روز و صحیح باشد.

استاندار قم با اشاره به اهمیت کاربردی کردن نتایج حاصل‌شده از سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان قم در سال ۹۵، خاطرنشان کرد: باید کارگروهی از دستگاه‌های مختلف استان برای تحلیل و بررسی نتایج این سرشماری تشکیل شود تا آمارها و اطلاعات به‌دست‌آمده در برنامه‌ریزی‌های استانی بتوانند نقش بی‌بدیل خود را ایفا کنند.

READ  اختصاص جایزه ای به نام آیت الله مشکینی در جشنواره عمار

صادقی با تأکید بر اهمیت تعامل بین دستگاه‌های مختلف استان عنوان کرد: دستگاه‌های استان باید بر اساس رسالت‌ها و مأموریت‌های تعریف‌شده خود در اخذ تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های بلندمدت به نتایج آماری توجه داشته و بر اساس آن‌ها نیز برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشند.

استاندار قم ادامه داد: سازمان برنامه‌وبودجه استان باید در دادن تحلیلی درست و منطبق با واقعیت برای دستگاه‌های دیگر نقش ارزنده خود را داشته باشد تا آن‌ها نیز تحلیل و درک درست و منطقی از آمارهای موجود به دست آورند.

READ  افتتاح طرح های حوزه خدمات شهری شهرداري منطقه 1 قم

وی با اشاره به لزوم داشتن آماری درست و جامع از وضعیت جامعه موجود برای اخذ تصمیمات اصولی و منطقی برای آینده استان خاطرنشان کرد: مسئله راستی آزمایی و صحت و درستی آمارهای به‌دست‌آمده مبحثی مهم و تأثیرگذار است چراکه برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته شده بر اساس آمار موجود امری واقعی بوده که نتایج آن در جامعه ملموس خواهد بود بنابراین لزوم دسترسی به آمار درست کرد و منطبق با واقع بسیار ارزشمند است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا ، تاریخ انتشار ۱۲ آذر ۹۶، کدمطلب:۶۴۴۵۳۴، www.bornanews.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , ,