• تاریخ: نوامبر 5, 2017
  • شناسه خبر: 842

کشف ۹ هزار بازی رایانه‌ای غیرمجاز در بازرسی از شهر قم

خسرو کردمیهن، معاون ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجازی رایانه‌ای اعلام کرد که با حمایت دادستانی قم، موفق به ضبط ۹ هزار بازی رایانه‌ای غیرمجاز شده‌اند. به گزارش ایلنا، ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجازی رایانه‌ای از دو سال گذ ...

کشف ۹ هزار بازی رایانه‌ای غیرمجاز در بازرسی از شهر قم

خسرو کردمیهن، معاون ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجازی رایانه‌ای اعلام کرد که با حمایت دادستانی قم، موفق به ضبط ۹ هزار بازی رایانه‌ای غیرمجاز شده‌اند.

به گزارش ایلنا، ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجازی رایانه‌ای از دو سال گذشته تا حدود یک ماه و نیم پیش، درصدد آن بود تا در زمینه شناسایی و انهدام بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای در شهر قم، عملیاتی انجام دهد. با توجه به رصدهایی که ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای در این مدت انجام داده بود، این ستاد متوجه این موضوع شده بود که شهر قم از نظر وجود بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز، وضعیت نابه‌سامانی دارد.

READ  معرفی برترین بانوان ووشوکار در قم

این دو سال نامه‌نگاری‌ها و درخواست‌های زیادی به دادستانی قم شده بود که به‌دلیل برخی مشکلات، این کار به تعویق افتاده بود اما پس از انجام برخی تغییرات در دادستانی قم و همین‌طور همکاری ارشاد این استان، این ستاد موفق شد با اجرای یک عملیات به‌صورت آزمایشی، وضع نابه‌سامان فروشگاه‌های عرضه محصولات فرهنگی قم را نشان دهد.

READ  حضور کشتی‌گیر قمی در بازی‌های آسیایی جاکارتا قطعی است

انجام این عملیات، با بازرسی تنها شش فروشگاه، ۹ هزار بازی غیرمجاز کشف و صورت جلسه آن‌ها به دادستانی استان قم ارسال شد تا تصمیم‌گیری‌های لازم انجام شود. هدف از این عملیات نشان دادن وضعیت موجود در فروشگاه‌های عرضه محصولات فرهنگی این استان بوده است.

با توجه به موقعیت خاص شهر قم، این شهر بسیار برای ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای حائز اهمیت است. مسئله‌ای که وجود دارد این است که انجام چنین عملیاتی قطعا بدون کمک و حضور دادستانی ممکن نبود و امید است تا رای صادره برای مختلفین محکم و بازدارنده باشد؛ زیرا شرایط حاکم در این شهر به هیچ عنوان مطلوب نیست و باید هرچه سریع‌تر برای بهبود این وضعیت اقدامات لازم صورت بگیرد.

READ  درخشش نور قرآن در مجتمع نور

0/5 (0 نقد و بررسی)