• تاریخ: مارس 11, 2020
  • شناسه خبر: 48949

گلایه از بی‌توجهی مردم به قرنطینه خانگی و افزایش سیر بستری‌های کرونایی

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم با گلایه از عدم رعایت اصول بهداشتی از سوی برخی از مردم از افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان خبر داد. ...

گلایه از بی‌توجهی مردم به قرنطینه خانگی و افزایش سیر بستری‌های کرونایی

شعار سال: دکتر علی ابرازه جمعه شب در گفت‌وگو با بخش خبر شبکه استانی قم با اشاره به بستری شدن ۱۰۲۶ نفر در مراکز درمانی در قم گفت: متاسفانه ۱۶۷ نفر از ۲۴ ساعت گذشته به مراکز درمانی مراجعه کرده و بستری شده‌اند و تا این لحظه بیش از ۵۰۰ نفر به این بیماری به شکل قطعی مبتلا شده‌اند.

وی افزود: تعداد بهبود یافتگان رو به افزایش است ولی متاسفانه تعداد بستری شدگان نیز دائما افزایش پیدا می‌کند. واقعا نیروهای پرستاری و خدمات و پزشکان زیربار فشار افزایش بستری‌ها خم به ابرو نیاوردند ولی تحمل هم حدی دارد.

READ  دستورات فوری استاندار قم برای مدیریت بحران احتمالی سیل

قائم مقام علوم پزشکی قم، بیان کرد: امروز از بخش کهک هم تصاویری به دست ما رسید که در این زمینه واقعا از مردم می‌خواهیم که تعطیلات آخر هفته را در منازل خود بمانند و مهمانی‌های آخر هفته‌ای را برگزار نکنند که این چنین شاهد افزایش بیماران نباشیم.

وی گفت: در خصوص طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا نیز باید گفت که این طرح در سه استان قم، گیلان و اصفهان به شکل پایلوت انجام می‌شود. این بخشنامه تجزیه و تحلیل شده و به این صورت است که از کمک ظرفیت استانی از جمله بسیج و سپاه و… استفاده کنیم و کسانی که هنوز شناسایی نشده‌اند از طریق رسانه ملی اطلاع‌رسانی می‌کنیم چگونه با سامانه‌های ما تماس بگیرند. باید درمان دارویی در منزل و نمایندگی‌ها شروع شود. در روزهای آینده این طرح را اطلاع‌رسانی می‌کنیم و به دنبال آن هستیم که روند بستری در بیمارستان‌ها را کاهش دهیم و درمان را در منزل افراد آغاز کنیم.

READ  تابیدن نور امید در قم/ مسئولان استان موظف به دیدار مردمی شدند

وی درخصوص کمبود ماسک و دستکش گفت: در حوزه تامین حفاظت فردی سعی کردیم که ماسک و دستکش لازم را در مراکز درمانی تامین کنیم ولی مسئولان اداره کل صمت استان نیز قول داده‌اند که با راه‌اندازی خطوط تولید، این مسئله نیز در استان حل شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز مراقبتی در جمکران بیان کرد: این مرکز اقامتی با هدف تامین نیازهای درمانی افرادی که بیماری آنها بهبود یافته و دوران پس از درمان را طی می‌کنند در نظر گرفته شده است.

READ  ‌دومین رزمایش مواسات‌ در قم / بسته‌های معیشتی بین نیازمدان توزیع شد

شعار سال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۱۷اسفند۱۳۹۸ ، کدخبر: ۹۸۱۲۱۷۱۲۸۲۸: www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , ,