• تاریخ: ژانویه 30, 2018
  • شناسه خبر: 851

۱۴۶ پروژه در قم با اعتبار ۴۹۲ میلیارد تومان در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد

استاندار قم گفت: ۱۴۶ پروژه عمرانی، خدماتی، زیربنایی،کشاورزی و …در قم با اعتبار ۴۹۲ میلیارد تومان در دهه فجر به بهره برداری می رسد. به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به من ...

۱۴۶ پروژه در قم با اعتبار ۴۹۲ میلیارد تومان در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد

استاندار قم گفت: ۱۴۶ پروژه عمرانی، خدماتی، زیربنایی،کشاورزی و …در قم با اعتبار ۴۹۲ میلیارد تومان در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با گرامیداشت این ایام عنوان کرد: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران قرار داریم و این امر پختتگی و طراوت و پویایی را نشان می دهد.

استاندار قم افزود: انقلاب اسلامی ایران انقلابی فرهنگی، دینی و الهی است و به همین دلیل دشمنان جدی در تمامی مراحل رشد و پویایی این انقلاب وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد:همه ما در تحقق آرمان های انقلاب اسلامی دارای رسالت سنگینی هستیم و باید با شناخت وظایف خود بهترین عملکرد و دستاورد را در دنیای سیاسی داشته باشیم.

صادقی بیان کرد: ضروری ترین امر در تحقق اهداف، شناخت اهداف و استراتژی های دشمنان است که بر پایه این شناخت در جهت تعالی و پیشرفت کشور با انسجام ملی و وحدت حرکت نمائیم.

وی تصریح کرد: حفظ منافع کشور  و منافع عمومی و الویت دادن این منافع بر منافع فردی و جناحی اهمیت زیادی دارد و تفرقه و کج سلیقگی آفتی خطرناک برای این انسجام به شمار می رود.

استاندار قم اظهار کرد: پیگیری منافع خارج از تفکر ملی به نفع هیچ کس نیست، از این رو باید از قطبی سازی پرهیز کرده و بر حفظ وحدت تاکید ورزید و با برخی از سخنان و رویکردها آب به آسیاب دشمن نریزیم.

وی خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه رسالت مهمی در امید بخشی به جامعه و حفظ وحدت و جلوگیری از انحراف افکار عمومی و ارتقای امید در کشور دارند.

READ  کاهش ۱۶ درصدی صدور دفترچه بیمه تامین اجتماعی در استان قم/بخشودگی ۲۳ میلیارد تومانی بدهی کارگاه‌های فعال استان

صادقی در خصوص اغتشاشات اخیر در سطح کشور نیز اظهار داشت: این جریان و حرکت های ناآگاهانه با مدیریت پخته و تاکید بر حفظ منافع ملی و با کمترین هزینه خنثی شد.

وی گفت: در شرایطی که دشمنان پنهان و آشکار شمشیر را از رو بسته اند باید با در نظر گرفتن مطالبات مردم اجازه ندهیم دستاویزی برای سرویس های اطلاعات خارجی که علیه نظام هدایت می شوند فراهم سازیم.

استاندار قم تاکید کرد: عقل سالم در این است که راه را از چاه بشناسیم و با هم افزایی و تکیه بر روش های اعتدالی و حسن تدبیر و امید به آینده مسائل را پیگیری نمائیم تا زمینه سوء استفاده دشمن از شرایط فعلی فراهم نشود.

صادقی همچنین درباره حضور نیروهای امدادی در منطقه زلزله زده غرب عنوان کرد: حضور قم در مدیریت بحران و امداد در منطقه غرب و پل سر ذهاب با مدیریت صحیح از افتخارات استان قم است.

وی همچنین با اشاره به کمبود آب و خشکسالی در کشور بیان کرد: رتبه بارندگی در کشور ۱۹ است و در قم نیز نسبت به کوتاه مدت در سال گذشته یک سوم بارندگی داشته ایم.

استاندار قم تصریح کرد: با این میزان بارندگی حدود ۷۰ درصد کاهش نزولات آسمانی در استان قم را داشته ایم، در این راستا متوسط استانی ۲۵ میلی متر در درازمدت و ۷۰ میلی متر بوده است.
                              
وی اظهار داشت: میانگین بارندگی کشور ۴۳ میلی متر و در دراز مدت ۲۰۳ میلی متر بوده که در کشور ۶۰ درصد کاهش بارندگی را نشان می دهد.

صادقی با اشاره به نرخ بیکاری در استان قم خاطرنشان کرد: جمعیت فعال کار در استان قم ۳۷۵ هزار نفر بوده که ۳۳۳ هزار نفر مشمول کار می باشند، در این زمینه نرخ بیکاری در سال ۹۵ میانگین کشوری ۱۲ و ۴ دهم و در قم ۱۱ و ۲ دهم بوده است.

READ  تاکید بر گسترش محافل قرآنی در کشور

وی گفت: در سال جاری در کشور نیز نرخ بیکاری ۱۱ و ۷ دهم و در قم ۱۰ و ۲ دهم می باشد و از نظر بیکاری نیز رتبه ۱۲ را در کشور داریم.

استاندار قم ادامه داد: در جهت توسعه اشتغال تامین زیرساخت ها و جذب سرمایه گذار اهمیت زیادی دارد و در این خصوص باید بخش های غیر دولتی را فعال کرد.

وی در مورد پروژه های دهه فجر عنوان کرد: ۱۴۶ پروژه عمرانی، خدماتی، زیربنایی،کشاورزی و …در قم با اعتبار ۴۹۲ میلیارد تومان در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

صادقی بیان کرد:در هفته دولت نیز ۲۰۴ پروژه با مبلغی بالغ بر ۴۵۱ میلیارد تومان در استان قم به بهره برداری رسید.

وی همچنین در پاسخ به خبرنگاران در مورد رفع موانع تولید اظهار داشت:الویت در سرمایه گذاری در حوزه اشتغال است و ما از بخش خصوصی مساعدت می گیریم.

استاندار قم در پاسخ به خبرنگار ایسنا درباره جلوگیری از دو قطبی سازی و همچنین ممانعت از تک صدایی جناحی خاطرنشان کرد: ما در تحصن ها و فعالیت های جناحی در قم موافق تک صدایی نیستیم و بر وحدت تاکید داریم.

وی عنوان کرد: باید در ارتباط با فعالیت جناح ها منافع مشترک را دید و در حوزه استراتژیک خط قرمز رعایت شود و به شرایط سیاسی و بین المللی توجه شود چرا که دشمن در همه عرصه ها نفوذ کرده است و باید هوشمندانه رفتار کنیم.

صادقی یادآور شد: برخی حرف ها از تریبون ها موجب نا امیدی و نگرانی مردم می شود، با توجه به اغتشاشات اخیر متوجه می شویم عدم امیدواری به آینده یکی از علل حضور افراد بود همه ما مشکلات را می دانیم اما باید در مسیر حل مشکلات، منافع ملی را در نظر گرفت.

READ  دیدار رئیس دفتر رئیس‌جمهور با برخی از علما و مراجع عظام تقلید

وی خاظرنشان کرد: نقد و انتقاد صحیح سبب سازندگی می شود و تخریب امری ناخوشایند و غیر سازنده است و لطمه زیادی به حاکمیت می زند اگر قرار است رقابت کنیم باید مردانه به رقابت بپردازیم.

استاندار قم در مورد پروژه قطار سریع السیر نیز توضیح داد: در این باره اختلاف نظری میان مسئولان وجود ندارد و تنها در بحث مدیریتی اختلافاتی وجود دارد، برخی از ایجاد خط عبوری از جمکران و میدان ولیعصر به ایستگاه اصلی شهر سخن  می‌گویند باید جزئیات اجرای این طرح به خوبی بررسی شود.

وی در خصوص اعتبارات سال ۹۶ عنوان کرد: بخشی از اعتبارات به صورت اوراق خزانه است و ۵۰ درصد کاهش بودجه داشته ایم و بر این اساس محدودیت هایی در اجرای پروژه ها وجود دارد اما تاکنون پروژه مهمی متوقف نشده است.

صادقی در مورد راهپیمایی ۱۳ دی نیز توضیح داد: شورای تامین بنا بر مصلحت راهپیمایی ۱۳ دی را لغو کردند و تصمیم گرفته شد راهپیمایی به صورت خودجوش برگزار گردد هر چند با وجود تاکیدات صورت گرفته عده ای به تخریب دولت پرداختند.

وی تصریح کرد: تاکید ما بر وحدت است و در موضوع امنیت با هیچ کس تعارف نداریم و اگر مشکل امنیتی پیش بیاید تمهیدات مقابله ای اندیشیده می شود.

استاندار قم در باره آمادگی قم در رابطه با حوادث طبیعی اظهار داشت: وحدت رویه در مورد مدیریت بحران در قم وجود دارد و حفظ این وحدت در مواجهه با حوادث طبیعی بسیار مهم است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)