• تاریخ: اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 9546

شهرداری قم مخالف احیای خطوط راه‌آهن داخل شهر است

شهردار قم گفت: ریل راه‌آهن‌های متروکه باید از سطح شهر قم جمع شود و شهرداری قم با احیای خطوط راه‌آهن داخل شهر مخالف است. شعار سال: شهردار قم گفت: ریل راه‌آهن‌های متروکه باید از سطح شهر قم جمع شود و شهرداری قم با احیای خطو ...

شهرداری قم مخالف احیای خطوط راه‌آهن داخل شهر است

شهردار قم گفت: ریل راه‌آهن‌های متروکه باید از سطح شهر قم جمع شود و شهرداری قم با احیای خطوط راه‌آهن داخل شهر مخالف است.

شعار سال: شهردار قم گفت: ریل راه‌آهن‌های متروکه باید از سطح شهر قم جمع شود و شهرداری قم با احیای خطوط راه‌آهن داخل شهر مخالف است.
از روابط عمومی شهرداری، ابوالفضل سقائیان نژاد با اشاره به اولویت‌های شهرداری قم در سال ۹۷ اظهار کرد: تکمیل و اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره اولویت نخست شهرداری قم در حوزه فعالیت‌های عمرانی و ترافیکی است.

شهردار قم با تاکید به برخی مشکلات ترافیکی شهر قم، افزود: در مسئله ترافیک علاوه بر معضلات سخت‌افزاری برخی مشکلات نرم‌افزاری نیز دامن شهر قم را گرفته است، برای کاهش مشکلات موجود در حوزه نرم‌افزار تا پایان سال جاری تعداد دوربین‌های هوشمند شهری به ۲۰۰ دوربین افزایش پیداکرده و خط ‌کشی معابر و اصلاح و ترمیم آسفالت نیز در سطح شهر قم گسترش پیدا خواهد کرد.

سقائیان نژاد با تأکید بر تجهیز و بهبود وضعیت حمل‌ونقل عمومی شهر قم ادامه داد: در سال ۹۷، چندین دستگاه اتوبوس نو و مدرن خریداری و در اختیار ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم قرار می‌گیرد، همچنین در طرح تفصیلی شهر قم ۱۸ بند مشکل‌دار وجود دارد که باید اصلاح شود.

وی اهمیت ایجاد زیرساخت در رونق گردشگری را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: برای رونق گردشگری در شهر قم باید زیرساخت‌های لازم در درجه نخست ایجاد شود که تاکنون متأسفانه این قبیل زیرساخت‌ها ایجاد نشده و فرهنگ‌سازی قدم دوم درزمینه رونق گردشگری است.

شهردار قم افزود: اتمام و راه‌اندازی پروژه‌های نیمه‌کاره شهر قم در درجه نخست اقدامات و فعالیت‌های شهرداری قم قرار داشته و در این ‌بین هیچ‌گونه تفاوتی بین هسته مرکزی شهر با مناطق حاشیه‌ای و غیره ندارد، تلاش شهرداری قم در اتمام پروژه‌های عمرانی و ترافیکی راه‌اندازی آن‌ها زودتر از زمان پیش‌بینی‌شده است.

سقائیان نژاد تأکید کرد: ریل راه‌آهن‌های متروکه باید از سطح شهر قم جمع شده و فضای سبز، مراکز متناسب فرهنگی و ورزشی جای آن‌ها را بگیرد، شهرداری قم با دیوارکشی حریم راه‌آهن مخالف است، بسیاری از خطوط راه‌آهن در سطح شهر عملاً تیکه تیکه شده و هیچ‌گونه استفاده خاصی ندارد و شهرداری مخالف احیای آن‌ها است اما متأسفانه برخی نهادها به بهانه‌های مختلف سعی در عدم جمع‌آوری آن را دارند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۰۲۱۸۰۹۴۴۸ ، www.isna.ir