• تاریخ: بهمن ۲۹, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 38081

سرلشکر باقری:‌ آتش انتقام ملت ایران دودمان عوامل حادثه تروریستی اخیر را خواهد سوزاند‌

گروه ا‌ستان‌ها ـ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر گروهکی در کشور پاکستان با پول و سلاح عربستان و امارات لانه کرده و بانفوذ نفراتی به کشور چنین اقدامات تروریستی انجام می‌دهد باید بداند آتش انتقام ملت ایران، دودمان آن‌ه ...

سرلشکر باقری:‌ آتش انتقام ملت ایران دودمان عوامل حادثه تروریستی اخیر را خواهد سوزاند‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سرلشکر محمدباقری صبح امروز در جمع نیروهای مسلح استان که در سپاه قم برگزار شد، اظهار داشت: پس از چهل سال از پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن ماه امسال شاهد حضور بینظیر مردم در صحنه با وجود فشار سنگین اقتصادی و عملیات روانی دشمن بودیم.

وی با بیان اینکه حضور مردم در ۲۲ بهمن نشان از درک انقلابی مردم و بصیرت بینظیر آنها و پاسخ دندانشکنی به یاوهگوییهای تمام دشمنان انقلاب بود، افزود: ملت ایران هر زمان که احساس کنند دشمن بخواهد از مشکلات درونی کشور به نفع خود استفاده کند با حضور حماسی و بصیرانه خود توطئههای آنها را خنثی میکند، که این حضور پرشور و انقلابی مردم مسئولیتهای مسئولان را بیشتر میکند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه وحدت و نزدیکی بین نیروهای مسلح در سطح کشور از برکات انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی هدیه بینظیر خداوند متعال به ملت ایران بعد از ۱۴ قرن مجاهدت عالم تشییع و دستیابی به یک حکومت حقه است.

سرلشکر باقری با بیان اینکه قدر انقلاب اسلامی را کسانی بهتر متوجه میشوند که در خارج از مرزهای انقلاب اسلامی زندگی میکنند، تصریح کرد: بسیاری از مردم مسلمان سایر کشورهای دنیا برای انجام سادهترین اعمال عبادی با مشکل روبهرو هستند.

سرلشکر باقری با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی عنوان کرد: هر چه که از عمر بابرکت انقلاب اسلامی میگذرد بر حجم دشمنیهای موجود افزوده میشود، ولی ملت ایران در طول تاریخ خود شکستها و حقارتهای فراوانی را تجربه کرده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح شکستهای متوالی از روسیه و از دست دادن سرزمینهای شمالی و شرقی، اشغال ایران در جنگهای اول و دوم جهانی و از دست دادن نیمی از جمعیت کشور در این دو جنگ را از نمونههای شکستهای متوالی ایران در طول ۲ قرن اخیر عنوان کرد و ادامه داد: اما ملت ایران امروز از نظر استقلال و داشتن عزت واقعی نمونهای در سطح دنیا ندارد.

وی با بیان اینکه حراست و حفاظت از امنیت و تمامیت ارضی کشور در زمین و هوا مهمترین مأموریتهای نیروهای مسلح برای حفظ استقلال و آزادی ملت ایران است، تاکید کرد: حفظ امنیت و استقلال در دنیای امروز با صرف میلیاردها دلار پول و همکاری کشورهای وابسته به آمریکا امر سادهای نیست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در طول ۴۰ ساله گذشته همواره ناامنیهای مرزی و توطئهچینیهای دشمنان وجود داشته و ناامنی و تروریست نیز از ابتدای انقلاب همواره در ایران ادامه داشته است، گفت: بهجرات میگویم امروز هیچ کشوری قدرت تهدید و تجاوز به ایران را ندارد و وقتی دشمنان محاسبهای بین فایده و هزینه تهدید نظامی علیه ایران را میکند متوجه میشوند هزینه این تهدید بسیار بیشتر از فایده اندک آن است.

سرلشکر باقری با بیان اینکه دشمن به دنبال یک شوک و پیروزی کوتاهمدت است اما چنین چیزی در ایران اسلامی ممکن نیست، اظهار داشت: از آنجاییکه دشمن از تهدیدات سرد ناامید شده، امروز به تهدیدات نرم، ترور، جاسوسی، سایبری، فرهنگی و اموری مانند آن روی آورده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح هشدار داد: اگر گروهکی در کشور پاکستان با پول و سلاح عربستان و امارات لانه کرده و با نفوذ دادن نفراتی به کشور چنین اقدامات تروریستی انجام میدهد باید بداند آتش انتقام ملت ایران، دودمان آنها را خواهد سوزاند.

وی با اشاره به آیهای از قرآن کریم اضافه کرد: از آنجاییکه ملت ایران در جبهه حق قرار گرفته، هیچ کشوری را یارای مبارزه و مقابله با آن نیست و اگر ملت ایران با تمام قوا وارد میدان شود مدد و نصرت الهی به کمک ما خواهد آمد و سختی و مرارتی که نیروهای مسلحهای کشور در ابعاد مختلف برعهده دارند سختترین مسئولیت در بین سایر مشاغل موجود در سطح کشور است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اهمیت منطقه خاورمیانه عنوان کرد: با یک نگاه اجمالی به جهان میتوان متوجه شد که ایران در منطقه خاصی از جهان واقع شده و تمام کشورهای قدرتمند دنیا سودای رهبری بر جنوب غرب آسیا دارند، هر کشوری که بتواند رهبری جنوب غرب را کسب کند میتواند رهبری جهان را نیز به دست آورد، جنوب غرب آسیا امروز مرکز و قلب کره زمین است.

سرلشکر باقری ادامه داد: با امنیت و ثباتی که امروز در کشور وجود دارد امکان هرگونه سرمایهگذاری و ایجاد زیرساختی در آن ممکن شده است، اگر سرمایهگذاری میل به سرمایهگذاری در ایران را ندارد به مسائل اقتصادی برگشته و این مسئله ربطی به نیروهای مسلح ندارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ارتقای توان نیروهای مسلح از مطالبات همیشگی مقام معظم رهبری است، تاکید کرد: اگر امروز دشمن جرات تهدید و تجاوزی ندارد به دلیل همین روحیه آمادگی و توان عظیم نیروهای مسلح کشور است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com