• تاریخ: اسفند ۱۷, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 41428

روحانیون درکنارمردم بودن اسلام را ترویج کنند

قم - ایرنا - حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت:روحانیون باید با اخلاق و نظر کریمانه در کنار مردم بودن اسلام را ترویج کنند. ...

روحانیون درکنارمردم بودن اسلام را ترویج کنند

به گزارش ایرنا، وی پنجشنبه شب در همایش گام دوم انقلاب با مسجدی ها در دارالقرآن علامه طباطبایی قم اظهار داشت: دراین راستا یک روحانی و عالم دینی که امام جماعت یک مسجد است باید تمام کسانی که در قلمرو آن مکان زندگی می کنند، را بشناسد و در کنار آنان باشد‌.
وی ادامه داد: همچنین علما و روحانیان باید به مساله معیشت مردم توجه کنند، مسئولیت این قشر در برابر مردم بسیار زیاد است.امام راحل در صحیفه نور ۱۰ مرتبه فرمودند علما در مقابل مردم مسئولیت دارند.
آیت الله نوری همدانی بیان کرد: مساجد سنگرهای مهمی هستند و از صدر اسلام ، مسلمانان به آن عنایت داشتند و از مسجد برای جهاد ، تصمیم گیریها و برنامه ریزیها استفاده می شد که درحال حاضر نیز باید بیش از پیش به این امر توجه شود.
آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه یکی از چیزهایی که به علما ارتباط دارد، مردم هستند، افزود: خداوند مردم را بعد از پیامبران به علما سپرده است.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: هر یک از علما که در نقطه ای امام جماعت مسجد هستند، نباید فقط به نماز خواندن اکتفا کنند، بلکه با مردم نیز همراه باشند.
این همایش به مناسبت بیست و ششمین سالگرد تاسیس کانون های فرهنگی مساجد ترتیب یافته بود و در پایان چند تن از امامان جماعت و پیشکسوتان عرصه مسجدتجلیل شدند.
در این آیین آیت الله مقتدایی نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور حضور داشتند.
در استان قم ۴۰۸ کانون فرهنگی هنری مسجد وجود دارد.
۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/


منبع :: http://www.irna.ir