• تاریخ: اسفند ۲۳, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 41817

لزوم اصلاح نظام بانکی کشور

مدیرکل دامپزشکی استان از تشدید نظارت‌های بهداشتی این اداره در ایام نوروز خبر داد. ...

لزوم اصلاح نظام بانکی کشور

لزوم اصلاح نظام بانکی کشوربه گزارش خبرگزاری صداوسیما، آیت الله نوری در درس خارج فقه، با بيان اينکه مردم پول خود را در بانک ها به امانت مي گذارند گفت: پولي که مردم در بانک ها مي گذارند قرض نيست که بانک بتواند در آن دخل و تصرف کند و بانک ها بايد اين پول ها را در راه حلال و حرکت صحيح اقتصادي کشور به جريان بيندازند.

این مرجع تقليد با اشاره به اين که بانکداري ربوي برآمده از فرهنگ منحط غرب است افزود: در گزارش اخير کميسيون اقتصادي مجلس در مورد طرح اصلاح بانک مرکزي هيچ نشاني از بانکداري بدون ربا ديده نمي شود.

آيت الله نوري همداني گفت: هيچ بانکي در اين طرح بدون ربا نيست چرا که نظام بانکي بدون ربا به دنبال اين نيست که پول، پول توليد کند و اشرافيت زياد شود بلکه مي خواهد سرمايه هاي مردم براي ايجاد اشتغال و رونق توليد در کشور، سرمايه گذاري شود.

وی با بيان اينکه ربا در نظام بانکي کشور به شيوه هاي گوناگوني ظاهر مي شود گفت: اوراق قرضه و اوراق مشارکت و… از نمودهاي بانکداري ربوي است و بايد اين شيوه ها تغيير کند تا بانکداري بدون ربا داشته باشيم.

آيت الله نوري همداني در پايان با بيان اينکه حوزه انقلابي مي تواند تمامي نيازهاي جامعه را برآورده کند ابراز اميدواري کرد: با حضور فعال و موثر حوزويان و عالمان دين رويه هاي غلط نظام بانکي کشور اصلاح شود.


منبع :: http://qom.iribnews.ir