• تاریخ: اسفند ۲۳, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 41813

مردم از قوه قضائیه راضی نیستند

حضرات آیات صافی گلپایگانی و مکارم شیرازی بر تلاش دولت برای رونق تولید و جلوگیری از اختلاس در جامعه تاکید کردند. ...

مردم از قوه قضائیه راضی نیستند

مردم از قوه قضائیه راضی نیستندبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، آیت الله مکارم شیرازی امروز در درس خارج فقه با اشاره به سوابق آیت الله رئیسی در دستگاه قضا گفت: آقای رئیسی تجربه های زیادی در این زمینه دارد و پیچ و خم ها می داند بنابراین باید با اولویت بندی مشکلات را حل کند چرا که مردم از عملکرد فعلی قوه قضائیه راضی نیستند.

وی با اشاره به مشکلاتی از جمله طولانی شدن روند رسیدگی به برخی پرونده ها افزود: بنده تا ۲۰سال هم سراغ دارم که یک پرونده در جریان بوده است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: البته دلیلی که برای طولانی شدن رسیدگی ها بیان می کنند، کثرت پرونده هاست که باید این مشکل را با مباحث فرهنگی حل کرد و مردم متوجه شوند که هر مسئله ای را نباید به دادگستری برد و با ریش سفیدی آن را حل کرد.

آیت الله مکارم شیرازی وجود تشریفات زیاد را از دیگر مشکلات دستگاه قضا دانست و گفت: اگر برای حذف این تشریفات نیاز به قانون باشد باید از طریق مجلس پیگیری شود.

وی همچنین به وجود وکلای سودجو اشاره کرد و افزود: سودجویی این نوع وکلا هم دردسرهای زیادی برای مردم ایجاد کرده است.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: به نظر من ارتباط دستگاه قضا با حوزه علمیه کم است و اگر این ارتباط بیشتر شود بسیاری از مسائل را می توان از راه شرعی حل کرد.

این مرجع تقلید در خصوص زندانیان مهریه گفت: در دوران سابق در این خصوص تذکر دادم اما کسی برای حل مشکل مراجعه نکرد تا با همفکری هم مشکل را حل کنیم.

وی افزود: ما از کسانی که در دستگاه قضایی مخلصانه زحمت می کشند، کمال تقدیر و تشکر را داریم اما مسئولان جدید باید کاری کنند که تحول در نظام قضایی به وجود بیاید.


منبع :: http://qom.iribnews.ir