• تاریخ: اسفند ۲۴, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 41839

انتقاد شدید آیت‌الله صافی‌گلپایگانی نسبت به تورم، گرانی و اختلاس‌ها در کشور

مرجع تقلید شیعیان با اظهار تأسف از وضعیت تورم و گرانی‌ در کشور، گفت: مردم ایران متدیّن، صالح و بسیار شریف هستند که در این اوضاع و شرایط بد اقتصادی، برای خدا و به خاطر اسلام صبر می‌کنند. ...

انتقاد شدید آیت‌الله صافی‌گلپایگانی نسبت به تورم، گرانی و اختلاس‌ها در کشور

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لزوم ارتباط نظام جمهوری اسلامی با جهان و کشورهای منطقه، اظهار داشت: ریاست نظام جمهوری اسلامی ایران باید ارتباط با جهان به خصوص کشورهای منطقه با حفظ عزّت و مصالح نظام باشدتا با تدبیر و عقلانیت بتوانیم به نفع عزّت و پیشرفت اسلام و مردم عزیزمان گام برداریم.

وی با اظهار تأسف از وضعیت تورم و گرانی در کشور، افزود: مردم ایران متدیّن، صالح و بسیار شریف هستند که در این اوضاع و شرایط بد اقتصادی، برای خدا و به خاطر اسلام صبر میکنند.

مرجع تقلید شیعیان گفت: اخلاق و بردباری مردم وظیفه مسئولان را بسیار سنگین میکند، تمام هم و غم مسئولان باید ادای وظیفه نسبت به این مردم شریف و بزرگوار باشد تا بتوانند اسباب رنج و زحمت آنها را برطرف و موجبات آسایش و رفاه ایشان را فراهم آورند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: اخباری که انسان راجع به اختلاسها و دزدیهایی که در نظام اقتصادی کشور میشود را میشنود بسیار ناراحتکننده و تعجّبآور است، این اختلاسها اصلاً در شأن نظام جمهوری اسلامی و مردم بزرگوار ایران نیست.

آیت الله صافی گلپایگانی بیان کرد: چرا سیستم اقتصادی و نظام بانکی ما باید طوری باشد که به راحتی بتوانند اینطور پول بیت المال را ببرند و خودشان هم فرار کنند، چرا بستر و زمینه اینگونه دزدیها آماده و فراهم است، همین موضوعات است که اسباب ناراحتی و نارضایتی مردم میشود.

وی ادامه داد: ما مدّعی هستیم که نظام ما یک نظام پاک است و مسئولان ما صالح هستند، پس چرا چنین مواردی پیش میآید، باید هر چه سریعتر و قاطعانه زمینه این دزدیها را از بین برد تا بیت المال محفوظ بماند و اعتماد مردم به نظام اقتصادی و قضائی برگردد.

مرجع تقلید شیعیان در پایان، از دستاوردهای سفر رئیس جمهور، مخصوصاً بحث رایگانشدن ویزای سفر که موجب خوشحالی مردم و دوستداران اهل بیت (ع) شد، تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com