مسئول گروه ملی سلامت ایقان گفت: این گروه با اخذ مجوز از نهادهای رسمی، بدون هیچ حامی دولتی در مناطق محروم ۷ استان کشور فعالیت جهادی دارد. " />
  • تاریخ: اسفند ۲۸, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 42101

گروه ملی سلامت ایقان در ۷ استان کشور فعالیت جهادی دارد

مسئول گروه ملی سلامت ایقان گفت: این گروه با اخذ مجوز از نهادهای رسمی، بدون هیچ حامی دولتی در مناطق محروم 7 استان کشور فعالیت جهادی دارد.

...

گروه ملی سلامت ایقان در  ۷ استان کشور فعالیت جهادی دارد

قباد رحیمپور در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکلهای دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در مورد فعالیتهای گروه جهادی ایقان قم گفت: در جشنواره ملی جهادگران که در بهمنماه ۱۳۹۷ برگزار شد، از مجموع ۱۰۹۹۰ گروه جهادی در کل کشور، گروه جهادی ایقان از استان قم در عرصه بهداشت و سلامت بهعنوان گروه برتر جهادی معرفی شده و مورد تجلیل قرار گرفت.

مسئول گروه جهادی ایقان قم خاطرنشان کرد: این گروه با عنوان گروه ملی سلامت ایقان، با اخذ مجوز از نهادهای رسمی کشور، بدون هیچ حامی دولتی، نهادی و سازمانی، در مناطق محروم هفت استان کشور فعالیت جهادی و سازندگی دارد.

اعضای گروه جهادی ایقان

وی تصریح کرد: ۶۵ درصد اعضای این گروه جهادی را پزشکان، کارشناسان، دانشجویان علوم پزشکی از سراسر کشور تشکیل دادهاند و همچنین اساتید و کارشناسان درمان و دانشجویان علوم دامپزشکی ۲۵ درصد از اعضای این گروه و نیز طلاب حوزه علمیه و دانشجویان سایر رشتهها ۱۰ درصد باقیمانده این گروه جهادی را تشکیل میدهند.

فعالیتهای گروه جهادی ایقان

رحیمپور افزود: وی در مورد فعالیتهای گروه جهادی ایقان شهرستان قم در مناطق محروم کشور، گفت: چهار روز در هرماه را برای فعالیت جهادی در مناطق محروم کشور اختصاص داریم که تاکنون ۱۴ بخش در ۱۱ شهرستان در هفت استان فعالیت جهادی انجام شد و عرصههای فعالیتی گروه جهادی ایقان شامل پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، روانشناسی، بهداشتی و مامایی، فرهنگی و تبلیغی، آداب اسلامی و سبک زندگی است.

دهمین دوره اردوی جهادی گروه ملی سلامت ایقان

مسئول گروه ملی سلامت ایقان بیان کرد: از روز یکشنبه ۱۹ اسفند تا جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، دهمین دوره اردوی جهادی گروه ملی سلامت ایقاندر چهار منطقه از استان کهگیلویه و بویراحمد شامل مناطق مرکزی، کلوار، زیلایی، بابکان انجام شد و در این بازه زمانی محدود با وجود بعد مسافت و مسیر صعبالعبور، ۴۳ روستا و ۱۳ نقطه عشایری با همکاری و حمایت سپاه ناحیه عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد، خدمات بهداشتی، درمانی، فرهنگی، تبلیغی و حمایتی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: گروه ملی سلامت ایقان سه هفته قبل از اعزام به استان کهگیلویه و بویراحمد، با مسئولین ارشد و مدیران میانی استان ازجمله استانداری، دانشگاه علوم پزشکی بهصورت شفاهی و مکتوب هماهنگیهای جهت پشتیبانی انجام داد و دو نوبت دیدار حضوری برگزار شد اما حمایتی که از طرف نهادهای مختلف انجام نشد که سبب اتلاف وقت اعضای کادر اجرایی گروه ملی سلامت ایقان نیز شد.

رحیمپور در خصوص دهمین دوره اردوی جهادی گروه ملی سلامت ایقان گفت: در این اردو سطح فعالیت بهصورت عمومی و آموزشی و غربالگری و همچنین ارجاع و تجویز دارو بوده است که طی آن بیش از ۷۰۰ نفر توسط پنج تیم پزشکی (پزشکان بدون مرز و فعال در عرصه بینالملل ازجمله کشورهای حوزه بالکان، شبهقاره، محور مقاومت) غربالگری شده و مورد درمان قرار گرفتند.

مسئول گروه ملی سلامت ایقان افزود: چهار کارگاه عمومی توسط تیم مامایی تشکیل شد و طی آن تعداد ۱۴۰ نفر تحت درمان قرار گرفتند؛ همچنین ۵۶ مشاوره انفرادی و چهار کارگاه و ۲ برنامه عمومی توسط تیم روانشناسی اجرا شد و نیز دو تیم دامپزشکی در منطقه مستقر شده و سه هزار و ۲۷۰ رأس دام توسط دامپزشکان مجرب درمان شدند.

وی تصریح کرد: ۱۷۰ مشاوره و بیان احکام و برپایی نمایشگاه رسانه و پویانمایی و ۱۷ برنامه عمومی توسط تیم آداب اسلامی و سبک زندگی برگزار شد.

رحیمپور در پایان با تمجید از همکاری مردم خوب و مهماننواز استان کهگیلویه و بویراحمد و نیز سپاه ناحیه عشایری این استان با گروه جهادی ایقان، گفت: دهمین دوره اردوی جهادی گروه ملی سلامت ایقان ازجمله بهترین اردوهای جهادی این گروه بوده است؛ میتوانستیم خدمات بیشتر و بهتری در این منطقه ارائه دهیم اما مسئولین دولتی از سطح دهیار تا استاندار همراهی نکرده و باب خدمت را مسکوت و هیچگونه حمایتی اعمال نکردند.

انتهای پیام/۴۱۰۷/ن


منبع :: http://ana.ir