• تاریخ: فروردین ۱, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 42143

آیین تحویل سال نو در جوار حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد

قم- ایرنا- آیین تحویل سال جدید درحرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) با حضور پرشور و گسترده مجاوران و زائران بانوی کریمه اهل بیت از سراسر کشور بامداد پنجشنبه برگزار شد. ...

آیین تحویل سال نو در جوار حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد

به گزارش ایرنا، این مراسم باشکوه از ساعت ۲۲ چهارشنبه شب با تلاوت قرآن و اجرای تواشیح آغاز شد و تا ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد با ویژه برنامه های مختلف از جمله سخنرانی آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید ادامه داشت.
مردم و مجاوران کریمه اهل بیت(ع) در این آیین که همزمان با میلاد حضرت علی(ع) همراه بود،به نماز و نیایش پرداخته و از خداوند فرج امام زمان(عج)، طول عمر رهبر معظم انقلاب اسلامی و عزت و سربلندی مسلمانان جهان را خواستار شدند.
همچنین، ویژه برنامه آیین حلول سال نو در مسجد مقدس جمکران میعادگاه منتظران حضرت ولی عصر (عج)و بقعه برخی امامزادگان قم با حضور گسترده مردم برگزار شد.
استاد حوزه علمیه قم در مراسم تحویل سال نو در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اشاره به ویژگی های شخصیتی و فضائل امیرالمومنین علی (ع) گفت: بر اساس روایت، خداوند برای آن حضرت فضائلی قرار داده است که امکان برشمارش آن ممکن نیست.
حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی با بیان اینکه امام علی(ع) جمیع تمام خصلتهای نیکوست ادامه داد: ولایت آن حضرت دژ محکم الهی است و کسی که وارد این قلعه مستحکم شود از عذاب الهی در امان خواهد بود.
وی در ادامه، عید نوروز را فرصتی مناسب برای صله رحم، رفع کدورت ها و افزایش محبت میان افراد دانست و افزود: در شب عید از خداوند بخواهیم که از گناهان ما بگذرد و عید نوروز را با بخشش گناهان عیدی واقعی برای ما قرار دهد.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه بر اساس روایت عید غدیرخم در نوروز رقم خورده است گفت: نوروز روز شکستن بت ها است و انقلاب اسلامی به زودی با شکستن بت بزرگ آمریکا این کار خود را تکمیل خواهد کرد.
وی احسن الحال را اتصال به امام زمان(عج) دانست و ادامه داد: امام زمان(عج) بهار دوران ها و شادی دل هاست و باید در این ایام بیشتر به یاد حضرت ولی عصر(عج) بود.

** عضو هیات علمی جامعه المصطفی العالمیه نیز در این آیین با تاکید بر اینکه کسی که عبد خدا باشد بنده دیگری نمی شود و از دیگران نمی ترسد گفت: بسیاری از کشورهای عربی عبد آمریکا هستند و از این کشور پیروی می کنند که ذلتی بالاتر از این نیست.
حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی، با بیان اینکه کسی که بنده خدا باشد عزیز خواهد شد افزود: در طول دوران حکومت های گذشته ایران، افراد کم سواد و یا قدرت طلب بر ایران حکومت کردند ولی تفاوت حکومت امام خمینی(ره) با سایر حاکمان، حکومت امام(ره) بر دل ها بود.
وی در ادامه حضور باشکوه مردم در بقاع امامزادگان در لحظه تحویل سال را قابل تقدیر دانست و گفت: این حضور فرصتی برای افزایش معنویت در جامعه است.
۷۴۰۴/۶۱۳۳/


منبع :: http://www.irna.ir