امام جمعه قم گفت: نقش اصلی راهبرد و شعار رهبری برای سال ۹۸ بر عهده جوانان است و تنگناها مسیرساز برای پیشرفت بیشتر و اتکا به توان داخلی است. " />
  • تاریخ: فروردین ۲, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 42190

تحقق «رونق تولید» برعهده جوانان است

امام جمعه قم گفت: نقش اصلی راهبرد و شعار رهبری برای سال 98 بر عهده جوانان است و تنگناها مسیرساز برای پیشرفت بیشتر و اتکا به توان داخلی است.

...

تحقق «رونق تولید» برعهده جوانان است

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از نهاد نمازجمعه قم، آیتالله سیدمحمد سعیدی در خطبههای نماز جمعه امروز قم، با تأکید بر اینکه صبر و استقامت زینب(س) جریان کربلا را در تاریخ ماندگار کرد، اظهار کرد: زینب اسطوره بارز مقاومت در برابر ظلم ظالمان و مبلغ ظلمستیزی بود.

وی با به شعار سال ۹۸ اشاره و اظهار کرد: شعار سال در چارچوب اصل ۱۱۰ قانون اساسی برای جهتدهی مسیر جمهوری اسلامی است؛ این شعار تعیین نقشه کلی راه برای خواص و ایجاد حساسیت برای همگان است. رهبری با تحلیل شرایط موجود و بررسی آسیبها و نقاط قوت و درک فاصله و وضعیت امروز سعی میکنند نظر جامعه را نسبت به اولویتها و مسائل ضروری نظام و کشور و مردم جلب کنند.

امامجمعه قم با تأکید بر اینکه تحقق شعار سال در دستیابی نظام به اهدافش تاثیر زیادی دارد، خاطرنشان کرد: دشمنان سیاهنمایی زیادی در خصوص نظام اسلامی داشتند اما رهبری تأکید کردند که ملت ایران بسیار خوش درخشیدند؛ چراکه دشمنان نقشهها برای امت داشتند و صلابت ملت ایران نقشههای شوم دشمنان را خنثی کرد.

آیتالله سعیدی با بیان اینکه شعار امسال در ادامه و مکمل شعارهای سالهای قبل است، تصریح کرد: اگر تولید راه بیفتد در اقتصاد کشور نقش اساسی دارد و امید است دولت پشتیبان و برطرف کنند تولید در کشور باشد.

وی با یادآوری به سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی گفت: انتظار ما از غربیها خیانت و خنجر از پشت زدن است؛ خیانتی که آنها در برجام کردند اینقدر آشکار بود که همگان اذعان کردند که اعتماد به آنها درست نیست.

امام جمعه قم با تأکید بر اینکه برای تحقق شعار سال شناخت ظرفیتها، برنامهریزی و شناخت کمبودها و آسیبها و مقابله با موانع ضروری است، گفت: نقش اصلی این راهبرد و شعار رهبری برعهده جوانان است و تنگناها مسیرساز برای پیشرفت بیشتر و اتکا به توان داخلی است.

وی ادامه داد: دشمنان نقشهها کشیدند تا نگذارند اراده ملت ایران شکل بگیرد و در باورهای دینی و اعتقادی جوانان ما رخنه کنند؛ هجومی که دشمنان به اعتقادات جامعه دارند و به دنبال ترویج بیحجابی و بیعفتی در جامعه هستند باید مراقبت شود و جوانان وحدت را حفظ کرده و مرزها را با دشمن اندک کنند.

سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت ستاد تسهیلات نوروزی برای خدمترسانی به زائران و مسافران گفت: خوشبختانه تلاش شده بخش عمده مشکلات و کاستیها جبران شده و خدمات بهتری به مردم ارائه شود.

انتهای پیام/۴۱۰۳/


منبع :: http://ana.ir