• تاریخ: فروردین ۱۹, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 42756

۱۰۴ دستگاه اتوبوس به ناوگان عمومی قم افزوده می شود

قم - ایرنا - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: قرارداد خرید 104 دستگاه اتوبوس شهری با اعتبار یک هزار و 236 میلیارد ریال در 28 اسفندماه پارسال نهایی شده و این اتوبوس ها به ناوگان حمل و نقل ...

۱۰۴ دستگاه اتوبوس به ناوگان عمومی قم افزوده می شود

به گزارش ایرنا، عباس ذاکریان عصر دوشنبه در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد کشور در سال ۹۷ افزود: بر اساس مصوبه این شورا، ۵۰ درصد هزینه خرید اتوبوس ها از محل صندوق توسعه ارزی توسط دولت به خودروسازان برای واردات اتوبوس پرداخت و ۵۰ درصد دیگر توسط خریداران پرداخت می شود.
وی گفت: با نهایی شدن قرارداد خرید ۱۰۴ دستگاه اتوبوس، در مرحله نخست اجرای این قرارداد، از روز ۲۹ اسفندماه پارسال، ۴۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان درون شهری قم افزوده شد.
ذاکریان اضافه کرد: این اتوبوس ها که دارای بالاترین استانداردهای زیست محیطی است وارد ناوگان حمل و نقل عمومی قم شده و ۱۲ دستگاه اتوبوس دیگر نیز تا هفته آینده به این ناوگان افزوده می شود.

** رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه با اشاره به اقدام های صورت گرفته برای توسعه و به روز رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر گفت: با پیگیری های انجام شده توسط شهرداری قم، در روزهای پایانی سال قرارداد خرید ۱۰۴ دستگاه اتوبوس نهایی شد.
عبدالله جلالی افزود: ناوگان حمل و نقل عمومی قم فرسوده است که با افزوده شدن این اتوبوس ها، به روز رسانی می شود.

** همچنین رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم با تقدیر از خدمات شهرداری برای خدمت رسانی به مسافران گفت: آمادگی برای مواجهه با سیلاب ها و رصد دقیق مسیر رودخانه ها موجب شد تا کمترین خسارت ناشی از سیل را در قم شاهد باشیم.
مجتبی سبحانی با بیان اینکه خط قرمز مدیریت شهری قم عدم ورود سیلاب به داخل شهر بود افزود: پس از خسارت ناشی از طغیان رودخانه ها، حجم بسیاری از لایروبی خیابان ساحلی توسط شهرداری جمع آوری شده که این موضوع جای تقدیر دارد.
وی با اشاره به تمهیدهای شهرداری قم برای برگزاری جشن های نیمه شعبان نیز گفت: آسیب شناسی جشن های این ایام در سال های گذشته استخراج شده و در برنامه ریزی های امسال مورد توجه قرار گرفته است.

** حجت الاسلام سید محمد آتش زر عضو شورای اسلامی شهر قم نیز با اشاره به نظر هیات تطبیق پیرامون اصلاح ماده ۱۸ تعرفه عوارض و بهای خدمات سال ۹۸ شهرداری قم گفت: لزوم اصلاح و بازنگری در تعرفه ها و نظارت بر عملکرد دفاتر مهندسی ضروری است.
نظر هیات تطبیق و ایراد به مصوبه شماره ۱۱۲۰۱ در خصوص بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری قم از جمله مصوبات برگشتی بود که اعضای شورای شهر آن را بررسی و بر مصوبه پیشین خود اصرار کردند تا این مصوبه در هیات حل اختلاف مورد ارزیابی قرار گیرد.
۷۴۰۴/ ۱۱۷۵


منبع :: http://www.irna.ir