• تاریخ: فروردین ۲۲, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 42838

قم| گفتمان‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند تربیت نیروهای متخصص است

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: برای تبیین و گفتمان‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب نیروهای متخصص و ماهر تربیت شود. ...

قم| گفتمان‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند تربیت نیروهای متخصص است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیتالله سید محمد سعیدی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در ساختمان اداری حرم مطهر برگزار شداظهار داشت: قم برای عملیاتی شدن بیانیه گام دوم و شعار سال آمادگی کافی دارد.

وی با اشاره به اهمیت تربیت افراد متخصص برای گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب افزود: واقعیت این است که تربیت نیرو برای پیاده کردن بیانیه گام دوم انقلاب یکی از مهمترین پیشنیازهای اجرا و تحقق کامل بیانیه گام دوم انقلاب است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) خاطرنشان کرد: با گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی دیگر پذیرفتنی نیست که نیرویی برای تبیین گفتمانهای انقلاب اسلامی در کشور وجود نداشته باشد.

نماینده ولیفقیه در استان قم با تأکید بر برنامه استان برای تربیت نیروهای ماهر در تبیین درست بیانیه گام دوم انقلاب اضافه کرد: برای تحقق تمام گفتمانهای انقلاب اسلامی مانند بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تربیت نیرو و افراد متخصص و بامهارت در اولویت اصلی قرار دارد.

وی ادامه داد: حتی برای زمینهسازی ظهور امام زمان(عج) نیز تربیت نیرو مهمترین پیشنیاز امر است که در صورتی که به این مقوله کمتوجهی شود تمام برنامهریزیهای فرهنگی در تمام عرصهها روی زمین میماند.

عضو شورای شهر قم نیز تأکید کرد: متأسفانه در زمینه فعالیتهای فرهنگی موازی کاری و تداخل در امور بسیار زیاد بوده که سبب میشود که خروجیهای لازم را نیز به دست نیاید.

حسن مالکی نژاد اضافه کرد: به نظر میرسد بعد از گذشت چهل سال از انقلاب در زمینه فرهنگسازی باید تقسیمکاری مشخصشده و موازیهای آزاردهنده و بدون خروجی فعلی خودداری شود. در حال حاضر خروجی فعالیتهای فرهنگی در سطح شهر ملموس نبوده و بسیاری از هزینههای فرهنگی صرف شده بدون اینکه اثر مثبتی بر جای گذاشته باشد دنبال میشود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com