• تاریخ: فروردین ۲۴, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 42919

تقویت زیرساخت‌های مسجد جمکران برای پذیرایی از زائران نیمه شعبان

قم - معاون امور زائران مسجد مقدس جمکران گفت: زیرساخت‌های مسجد مقدس جمکران با توجه به میزبانی میلیونی از زائران داخلی و خارجی و بعد بین‌المللی بودن مراسم ویژه نیمه شعبان متناسب نیست. ...

تقویت زیرساخت‌های مسجد جمکران برای پذیرایی از زائران نیمه شعبان

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم صدوقی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم که در آستانه مراسم نیمه شعبان در سالن اجتماعات مسجد مقدس جمکران برگزار شد اظهار داشت: با توجه به آسیب شناسی انجام شده کمبود پارکینگ معضلی است که سالانه با آن روبرو هستیم و پذیرایی ۳ شب با امکانات محدود استانی در یک مکان معضلاتی دارد.

وی با بیان اینکه در حال برنامه ریزی برای ثبت جهانی مراسم نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران هستیم، گفت: وقتی یک واقعه جهانی در حال انجام است باید در حوزه زیرساخت‌ها کارهای جدی برای مسجد جمکران صورت بگیرد و این امر زمانی اتفاق می‌افتد که مراسم نیمه شعبان مسجد جمکران ثبت جهانی شده و امکانات دستگاه‌های کشوری و وزارت‌خانه‌ها مانند مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) برای ما فراهم شود.

معاون امور زائران مسجد مقدس جمکران با اشاره به افق‌ها و چشم اندازی که برای مسجد مقدس جمکران در نظر گرفته شده، گفت: چشم‌انداز ۱۲ ساله مسجد مقدس جمکران از چهار سال گذشته آغاز شده است.

صدوقی افزود: امسال ۵۰۰ کاروان که به طور هفتگی اقدام به ارائه خدمات به زائران می‌کنند شناسایی و برای آن‌ها هم شناسنامه ویژه در نظر گرفته شده است برای رانندگان و مسئولان آن‌ها آموزش‌هایی در نظر گفته شده است.

وی افزود: برای گردشگران خارجی ویژه نامه سفیران آفتاب با ترجمه ۴ زبان و اطلاع رسانی از مترجمان در نظر گرفته شده است.

کد خبر ۴۵۸۹۷۳۶


منبع :: https://www.mehrnews.com