• تاریخ: فروردین ۲۵, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 42964

حضور پرشور روحانیت در کمک به سیل‌زدگان کارنامه درخشانی برای این قشر است

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: حضور پرشور روحانیت در این سیل سبب افتخار و عزت روحانیت شده که باید به کارنامه درخشان روحانیت اضافه شود. ...

حضور پرشور روحانیت در کمک به سیل‌زدگان کارنامه درخشانی برای این قشر است

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازقم، آیتالله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار نمایندگان طلاب و فضلای استانهای سیلزده کشور که در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شداظهار داشت: باران رحمت الهی است و در سال های اخیر همه دست به دعا برداشته بودند تا باران ببارد اما امسال شاهد نزول برکات آسمانی بوده و باید به آن به عنوان رحمت الهی نگاه شود.

وی افزود: گاهی شنیده میشود که عدهای از این باران به تفسیر دیگری پرداخته و آن را نتیجه برخی افعال دانسته و عذاب میپندارند که اگر نخواهیم این نظرات را حمل بر مباحث دیگری کنیم باید آن را حمل بر کج سلیقگی کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: گاهی میخواهیم تقصیرها و قصورات خود را به پای خدا بنویسیم، ما لایروبی نکردیم و امکانات لازم را برای این پدیده نیندیشیدیم چرا باید این باران را پای خدا بنویسیم و کفران نعمت کنیم.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه نباید در حادثه سیل توجه به همنوع نادیده گرفته شود، گفت: دنیای غرب و استکبار به دنبال آن بود که در کشور از هم پاشیدگی به وجود آورده و فاصله ها را گسترده تر کند اما با این حادثه طبیعی احساس کردیم که روحانیت، سپاه، بسیج، ارتش و مسئولین در کنار هم به صحنه آمدند و در حال تلاش هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه حضور پرشور روحانیت در این سیل سبب افتخار و عزت روحانیت شده که باید به کارنامه درخشان روحانیت اضافه شود، افزود: از آیتالله اعرافی تشکر داریم که با حضور خود در استانهای گوناگون سیلزده و همراهی و همدلی با مردم و روحانیون، فعالیت مناسبی انجام دادند.

حسینی بوشهری با اشاره به لزوم توجه دولت به سیل زدگان بیان کرد: امیدواریم دولت به قول هایی که به سیلزدههای کشور داده عمل کند و در زمینه خدمترسانی به این عزیزان اهتمام ویژهای داشته باشد.

وی با اشاره به آیهای ازقرآن کریمگفت: حقیقت امر این است که دو مسئله در کشور در سال جاری پیش آمد که این دو مسئله به صورت ظاهر، تهدید بود و مخاطراتی را برای مردم و کشور داشت اما در روی دیگر سکه، تفضلات الهی بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: سیلاب به ظاهر تهدید است و ویرانیهایی را به دنبال داشت اما در کنار آن شاهد سیل همدلی در کشور بودیم که نباید نادیده گرفته شود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com