• تاریخ: فروردین ۲۵, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 42982

حماقت‌های دشمنان موجب بی‌آبرویی خودشان شده است

گروه سیاست و اقتصاد ــ نماینده ولی‌فقیه در استان قم گفت: همه موضع‌گیری‌هایی که دشمنان ما در چهل سال انقلاب داشتند، همراه با حماقت و جهالت بوده است؛ گرچه این حماقت‌ها برای ما مشکلاتی ایجاد کرده است، ولی بیش از آن، برای خو ...

حماقت‌های دشمنان موجب بی‌آبرویی خودشان شده است
حماقتهای دشمنان موجب بیآبرویی خودشان شده استبه گزارش ایکنا از قم، حجتالاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی صبح امروز ۲۵ فروردین در آیین خطبهخوانی خادمان حرم بانوی کرامت که در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به صلوات شعبانیه از امام سجاد علیهالسلام گفت: صلوات شعبانیه دربردارنده معارف ارزشمندی است که انسان به پیشگاه خداوند تقدیم میکند.
تولیت آستان مقدس کریمه اهلبیت(س) صلوات بر محمد و آل محمد را زینتبخش صلوات شعبانیه دانست و گفت: در فرازی از این صلوات، میخوانیم: «…وَ اعْمُرْ قَلْبِي بِطَاعَتِكَ وَ لا تُخْزِنِي بِمَعْصِيَتِكَ وَ ارْزُقْنِي مُوَاسَاةَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَيْهِ مِنْ رِزْقِكَ»؛ دلم را با طاعتت آباد کن، و به نافرمانى از خود رسوایم مساز، و همیارى با آن که رزقت را بر او تنگ گرفتى عنایت فرما.
وی افزود: شاهد بودیم که باران رحمت الهی در بهار امسال بر ما نازل شد، هرچند در حاشیه آن با به وجود آمدن سیل، شاهد آسیبها و وارد آمدن خسارتهایی به افراد بودیم، ولی همگان بسیج شدند و به یاری سیلزدگان شتافتند.
سعیدی با اشاره به سخن امام سجاد علیهالسلام با این تعبیر که «الحمد لله الذي جعل اعدائنا من الحمقاء »، گفت: حماقت و جهل اگر دامن خودیها را بگیرد، فاجعه است، حماقت همان بلایی است که اگربه دامن افرادی از درون جامعه اسلامی بیفتد، سلاحی که باید بهسوی دشمن باشد و زبانی که باید علیه دشمن به کار گرفته شود را به سمت جبهه خودی می گیرند.
وی بابیان اینکه اگر این حماقت در معرکه دشمن بیفتد، برای مسلمانان فرصتی ایجاد میکند، گفت: بر اساس فرموده امام سجاد علیهالسلام، اگر این حماقت در کانون دشمن باشد، باید خدا را حمد و سپاس کرد، همه موضعگیریهایی که دشمنان ما در چهل سال داشتهاند، از ابتدا تا امروز همراه با حماقت و جهالت بوده است.
امامجمعه قم افزود: گرچه این حماقتها برای ما مشکلاتی ایجاد کرده است، ولی بیش از سختیهایی که برای ما ایجاد کرده، برای خودشان مشکلساز بوده و موجب شده در جهان بیاعتبار و شکستخورده شوند.
وی با اشاره به موضعگیری دشمن علیه سپاه پاسداران گفت: در شرایطی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تمام قدرت و امکانات و خالصانه به یاری مردم شتافته، آنها با این حماقت میخواستند سپاه را از اعتبار بیندازند، ولی نهتنها به این هدف شوم نرسیدند، بلکه با حماقتشان موجب شدند سپاه در دنیا بهعنوان نیرویی شرافتمند و یاور مظلومان شناخته شود و در درون کشور هم ملت ایران در حمایت از آنها یکپارچه به پا خاستند و همه خود را یک سپاهی خواندند.
آیتالله سعیدی در پایان افزود: از خداوند میخواهیم برای همه سبز پوشان عرصه مقاومت و ولایت مداری، این مدال پرافتخار را مبارک کند و شما نیز در این سنگر همچون گذشته با توجه به مشکلاتی که از سوی مستکبران ایجاد میشود، مقاومت کنید.
انتهای پیام


منبع :: http://qom.iqna.ir