• تاریخ: فروردین ۲۵, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 42945

چهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدند

قم - ایرنا - همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی عصر شنبه طی آیینی با حضور مرتضی حیدری فرماندار و احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی و برخی فعالان حوزه فرهنگی هنری چند تن از چهر ...

چهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدند

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در این آیین با قدردانی از تلاش های فراوان هنرمندان انقلابی و ارزشی این استان افزود: هنر انقلابی یک تعریف دارد و آن اینکه ارزش مدار باشد و بر محوریت اخلاق حرکت کند.
سید موسی حسینی کاشانی با بیان اینکه هنرمند انقلابی باید با هنر خود از ارزش های اصیل اسلامی دفاع کند، خاطرنشان کرد: رفتار و منش یک هنرمند متعهد نشان دهنده پایبندی او به ارزش ها است.
حسینی کاشانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشینه و سابقه درخشان قم در زمینه رشد و پرورش هنرمندان دینی اذعان کرد: تاریخ قم مزین به هنرمندان و شاعران فاخر و نام آور در زمینه های هنری و ادبی است، از این رو اگر قم را پایتخت هنر و هنرمند انقلابی توصیف کنیم سخنی به گزاف نگفتیم.

** مسجد محوری از راهکارهای موثر در تحقق گام دوم انقلاب است.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان سپاه علی بن ابیطالب (ع) قم نیز در این مراسم گفت: این سازمان به منظور جامعه عمل پوشاندن به منویات رهبر معظم انقلاب درخصوص گام دوم انقلاب در تلاش است تا با تشکیل هسته های هنری در مساجد گام های مهمی را در این زمینه بر دارد.
حضرت‌ آیت ‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب بیست و یکم بهمن ماه جاری در بیانیه ‌ای خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان ‌های انقلاب اسلامی را در ۷ فصل تبیین کردند.
قاسم بابایی تصریح کرد: جوانان مستعد و خلاق از ظرفیت های بسیار مهم هنری قم به شمار می آیند، از این رو باید از این پتانسیل به منظور رسیدن به اهداف مورد نظر بیشترین استفاده را داشته باشیم.
وی همچنین با بیان اینکه وجود برخی مشکل ها در فعالیت های هنری استان از دغدغه های جدی بسیج هنرمندان می باشد، گفت: امروز جامعه با تهدیدهایی مواجه است، ولی می توانیم با ورود به عرصه های هنری این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.
بابایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام آمریکا در تروریست نامیدن سپاه پاسداران تصریح کرد: آمریکا با این حرکت کمپین انتخاباتی خوبی را برای نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ترتیب داد.
وی با تاکید بر اینکه آرمان اصلی سپاه دفاع از محرومان و مستضعفان و مقابله با تروریسم است، گفت: آمریکا در این اقدام خود تنها مانده است، و اتحاد مردم بر علیه آمریکا نه تنها تضعیف نشد، بلکه یک انسجام جهانی بر ضد استکبار به وجود آمد.
دونالد ترامپ رئیس ‌جمهوری آمریکا دوشنبه هفته گذشته با انتشار بیانیه ‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌ های تروریستی قرار می ‌دهد. 

** هنر بهترین ابزار برای هدایت جامعه در مسیر انقلاب اسلامی است
معاون اجرایی سپاه علی بن ابیطالب (ع) نیز در این مراسم گفت: با استفاده از هنر می توان آرمان ها و اهداف متعالی انقلاب را محقق کرد.
احمد بیطرفان افزود: تولید فیلم و تئاتر و سرود با مضمون و مفاهیم انقلابی تاثیر بسزایی در پیوندعمیق و قلبی مردم با ارزش های انقلاب دارد.
وی همچنین با تقدیر و تشکر از آحاد مختلف مردم بویژه جوانان در حمایت از سپاه بیان کرد: لباس سپاه پاسداران نماد جهاد و شهادت است و مردم با پوشیدن این لباس مقدس همه یکدل و یک زبان خود را سپاهی دانستند، و این حرکت ناخشنودی دشمن را در پی داشته است.
معاون سپاه قم با بیان اینکه بر خلاف مقاصد شوم آمریکا تروریست خواندن سپاه به یک همبستگی ملی منجر شد، گفت: استکبار در ۴۰ سال گذشته این قبیل کارهای احمقانه را به دفعات انجام داده ولی هر بار جز شکست و ناکامی چیزی نصیبش نشده است.

** ادای احترام به پیکر شهید مدافع حرم احمد جلالی نسب
درادامه پیکر پاک و مطهر شهید مدافع حرم احمد جلالی نسب به این آیبن منتقل و از سوی حاضران مورد احترام قرار گرفت.
پاسدار شهید جلالی نسب، معاون عملیات یگان امنیتی سپاه قم بود که ۲۲ آذرماه سال ۹۵ در نبرد با تروریست های تکفیری در شهر تدمر سوریه به فیض عظیم شهادت نائل آمد و مفقودالاثر شد، پیکر این شهید مدافع حرم به زودی در قم تشییع و خاکسپاری می شود.
قدرت الله شفیعی از روشندلان و جانبازان ۷۰ درصد و از شاعران حماسی و آیینی قم قطعه شعری را قرائت کرد و به صورت ویژه تجلیل شد.
در پایان این مراسم چهره های برجسته هنر انقلاب اسلامی قم از جمله محمد علی مجاهدی دبیر شعر آیینی کشور، حسین فدایی حسین هنرمند حوزه تئاتر، ابراهیم سلیمانی پیشکسوت عکاس و دبیر انجمن عکس قم، حسن عنایتی فیلم ساز، محسن مقدادی و هادی گل محمدی از نام آوران هنرهای تجسمی و همچنین ناصر طاووسی هنرمند خوشنویس، احمد علوی شاعر و علی اصغر عزتی پاک از اساتید ادبیات قم که با خلق آثار خلاقانه و فاخر در رساندن پیام انقلاب اسلامی به جامعه نقش ارزنده ای ایفا کردند، تجلیل به عمل آمد.
این آیین به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، سازمان بسیج هنرمندان سپاه قم و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم به مناسبت هفته بزرگداشت هنر انقلاب اسلامی ترتیب بافته بود.
۲۰ فروردین سالروز شهادت شهید آوینی است و از ۲۰ تا ۲۵ فروردین به عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.
سید مرتضی آوینی راوی روایت فتح ۲۰ فروردین ۷۲ که به همراه گروه تصویربرداری روایت فتح در منطقه فکه به‌سر می‌برد، در اثر اصابت ترکش مین به شهادت رسید. 
۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/


منبع :: http://www.irna.ir