• تاریخ: فروردین ۲۵, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 42966

کاهش آمار سرقت در قم نتیجه‌ اجرای طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر است

قم - استاندار قم بخش قابل توجهی از کاهش آمار سرقت طی ایام نوروز در قم را نتیجه‌ اجرای طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر دانست و گفت: اجرای این طرح باید تداوم داشته باشد. ...

کاهش آمار سرقت در قم نتیجه‌ اجرای طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر است

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام سرمست با بیان اینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر، دستگاه‌های دولتی باید ابتکار عمل داشته باشند، افزود: فرمانداری و نیروی انتظامی قم در این حوزه محوریت دارند، ولی همه ادارات مرتبط باید برنامه خود را معرفی و پس از تصویب در ستاد، برای تحقق آن تلاش کنند.

وی با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در راستای کاهش سرقت در ایام نوروز ۹۸ صورت گرفت، افزود: از اقدامات مسئولان امنیتی و ناجا در این زمینه قدردانیم.

استاندار قم بخش قابل توجهی از کاهش سرقت در ایام نوروز را به دلیل اجرای طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر دانست و تصریح کرد: این طرح باید با غربالگری افرادی که قابلیت بازگشت پذیری به جامعه را دارند، تا ۶ ماه تمدید شود.

وی گفت: باید از ظرفیت‌های موجود برای بکارگیری روانشناس در کمپ‌های ترک اعتیاد و نیز افزایش نشاط در بین معتادین در راستای جلوگیری از بازگشت آنها به دام اعتیاد استفاده شود.

سرمست با تأکید بر استخراج گزارشات دقیق، علمی و میدانی از آسیب‌های اجتماعی افزود: در مقام مسئولیت خوب است بدبینانه نگاه کنیم و همه تلاش خود را در جهت حل مشکلات به کار ببریم؛ ولی در فضای رسانه‌ای نباید خانواده‌ها را دچار دغدغه‌ی بیش از حد کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر مقایسه استان قم با سایر استان‌ها در حوزه عملکرد، گفت: جذب حمایت ستاد مرکزی مبارزه با مواد مخدر کشور نیز باید در دستور کار باشد.

استاندار قم همچنین فعال سازی شورای فرعی شهرستان و کمیته‌های تخصصی در راستای بررسی کارشناسی طرح‌ها را خواستار شد و گفت: مسائل کارشناسی شده باید برای تصویب در جلسه شورا مطرح شوند.

کد خبر ۴۵۹۰۸۲۴


منبع :: https://www.mehrnews.com