• تاریخ: جولای 11, 2020
  • شناسه خبر: 49448

اقدام دیرهنگام محیط زیست قم برای حفظ پلنگ دره/نوش دارو بعد از مرگ سهراب

سید رضا موسوی مشکینی گفت:برخی افراد به دلیل سهل انگاری در روشن و خاموش کردن آتش در مناطق طبیعی و یا حتی به صورت تعمدی، در مناطق و زیستگاه‌های طبیعی ایجاد حریق کرده و به دلیل خشک بودن پوشش گیاهی، مهار آن بسیار سخت خواهد ب ...

اقدام دیرهنگام محیط زیست قم برای حفظ پلنگ دره/نوش دارو بعد از مرگ سهراب

شعار سال:سید رضا موسوی مشکینی در بازدید از منطقه حفاظت شده پلنگ دره به همراه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم در سخنانی اظهار کرد: با توجه به افزایش سطح مراتع و پوشش گیاهی، خطر آتش سوزی در مناطق طبیعی نسبت به سالهای گذشته بسیار افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه عمده آتش سوزی ها در مناطق طبیعی استان قم عامل انسانی دارد، خاطرنشان کرد: برخی افراد به دلیل سهل انگاری در روشن و خاموش کردن آتش در مناطق طبیعی و یا حتی به صورت تعمدی، در مناطق و زیستگاه‌های طبیعی ایجاد حریق کرده و به دلیل خشک بودن پوشش گیاهی، مهار آن بسیار سخت خواهد بود.

READ  خدمات بهداشتی رایگان به معتادین متجاهر ارائه می شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به وقوع چهار حریق در منطقه پلنگ دره و از میان رفتن پوشش گیاهی به وسعت ۳۰ هکتار، تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بحران، دستگاه‌های اجرایی مسؤول باید برای پیشگیری و کاهش احتمال آتش سوزی در مناطق طبیعی و اطفاء آن در سریعترین زمان، همکاری و هماهنگی داشته باشند.

READ  جریان های سیاسی برای تقویت انسجام ملی تلاش کنند

وی از افزایش محدودیت ها برای حضور گردشگران در منطقه حفاظت شده پلنگ دره خبر داد و گفت: با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم تمامی راههای ورودی به منطقه از سمت شرق و غرب مسدود خواهد شد و یگان حفاظت محیط زیست، گشت و پایش خود در منطقه را به ویژه در روزهای تعطیل افزایش داده است.

READ  تمام پارک‌ها و بوستان‌های قم تا اطلاع ثانونی تعطیل شد

با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته ازخبرگزاری برنا ، تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۹ ، کدخبر: ۱۰۲۱۲۴۹،www.borna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,