• تاریخ: اکتبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49714

فروش لوازم آرایش توسط خانم‌ها صورت می‌گیرد

دادستان عمومی و انقلاب قم با اشاره به بندهای 9 و 18 اسانامه ضوابط داخلی اتحادیه صنف خرازان و صنوف وابسته استان، گفت: کلیه صنوف آرایشی با تاییدیه اداره اماکن موظف به حضور مباشر خانم برای بخش لوازم آرایشی و بهداشتی مربوط ب ...

فروش لوازم آرایش توسط خانم‌ها صورت می‌گیرد

شعار سال: حجت الاسلام و المسلمین حسن غریب این تصمیم را با توجه به “تبعات و آسیب‌های جدی مرتبط با حضور فروشنده آقا در فروشگاه‌های تهیه و توزیع و پخش لوازم آرایشی و بهداشتی مرتبط با بانوان و در راستای پیگیری مطالبه ها و دغدغه‌های مردم متدین قم و حسب شکایت های متعدد مردمی واصل شده به حوزه دادستانی” ارزیابی کرده است.

وی اظهار داشت: کلیه صنوف آرایشی طبق بندهای ۹ و ۱۸ اساسنامه ضوابط داخلی اتحادیه صنف خرازان و صنوف وابسته استان و در راستای اجرایی شدن بخش هایی از قانون حجاب و عفاف در سطح استان موظف به حضور مباشر خانم با تاییده اداره اماکن در فروشگاه های لوازم آرایشی استان هستند.

READ  اعلام مسیر‌های ده گانه راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در قم

غریب تاکید کرد: ضرورت حضور فروشنده زن در کلیه فروشگاه‌های لوازم آرایشی استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اداره نظارت بر اماکن عمومی استان ابلاغ شده است.

این مقام قضایی تاکید کرد: در صورت تخلف واحدهای صنفی، حسب قانون با متخلفان برخورد و در خصوص اخطار کتبی و پلمپ آن اقدام خواهد شد.

READ  لزوم تدوین آیین نامه اجرایی مجمع مشورتی دانشگاهیان قم

در این گزارش به ضرورت حضور فروشنده زن اشاره اما در خصوص این که فروشندگی این لوازم به صورت مشترک از سوی فروشندگان آقا و خانم نیز ممنوع خواهد بود، تصریحی نشده است.

غریب در پایان افزود: مردم می توانند گزارش تخلف های صورت گرفته را به قرارگاه دادسرای عمومی و انقلاب مستقر در دادسرای ساحلی و یا به شماره ۰۹۳۳۳۶۳۳۲۵۱ در پیام‌رسان‌ ایتا ارسال نمایند.

READ  اتوبوس‌های جدید در مسیر‌های برون‌شهری قم استفاده نمی‌شوند

شعار سال با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی خبری عصر ایران، تاریخ انتشار خبر ۹ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۷۴۹۱۳۷، www.asriran.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,