• تاریخ: دسامبر 16, 2017
  • شناسه خبر: 106

پنجمین بنزین ارزان دنیا در ایران عرضه می‌شود + جدول

جدیدترین قیمت های ثبت شده بنزین در جهان نشان می دهد ایران پس از ونزوئلا، عربستان، ترکمنستان و الجزایر پنجمین بنزین ارزان دنیا را در جایگاه‌های سوخت عرضه می‌کند. ...

پنجمین بنزین ارزان دنیا در ایران عرضه می‌شود + جدول

شعارسال: جدیدترین قیمت های ثبت شده بنزین در جهان نشان می دهد ایران پنجمین بنزین ارزان دنیا را دارد.

با وجود اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و افزایش ۱۰ برابری قیمت بنزین از زمان اجرای این قانون همچنان ایران در میان کشورهایی قرار دارد که ارزان ترین بنزین را جایگاه های سوخت عرضه می کند.

ارزان ترین بنزین دنیا در ونزوئلا عرضه می شود به طوری که در برابر هر لیتر بنزین تنها یک سنت در این کشور دریافت می شود. عربستان در جایگاه دوم از این نظر قرار دارد. قیمت هر لیتر بنزین در عربستان ۲۴ سنت است. البته ریاض برنامه ای برای واقعی کردن قیمت بنزین در دست اجرا دارد و قرار است از ماه آینده میلادی قیمت این سوخت را ۸۰ درصد افزایش دهد.

ترکمنستان با بنزین ۲۹ سنتی و الجزایر با بنزین ۳۱ سنتی در رتبه های سوم و چهارم قرار دارند.

قیمت هر لیتر بنزین در ایران نیز بر اساس نرخ رسمی ارز ۳۴ سنت محاسبه شده است و ایران از این نظر پنجمین بنزین ارزان دنیا را عرضه می کند.

کویت با ۳۵ سنت، مصر با ۳۷ سنت، اکوادور با ۳۹ سنت، نیجریه با ۴۱ سنت و بحرین با ۴۲ سنت نیز در رتبه های ششم تا دهم از این نظر قرار گرفته اند.

منبع خبر: شعار سال

READ  تخفیف ۳۰ درصدی پرداخت عوارض برای احداث هتل و مجتمع‌های تجاری منطقه پردیسان قم

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ، کدخبر: ۱۶۰۱۶۶۲ ، www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,