• تاریخ: نوامبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49810

کلاهبرداری با عنوان سرمایه‌گذاری در بزرگترین عرضه اولیه جهان

رئیس پلیس فتای استان قم در خصوص تهدیدات پیش روی فعالان و سرمایه‌گذاران در حوزه سرمایه‌گذاری بورس خارجی هشدار داد. ...

کلاهبرداری با عنوان سرمایه‌گذاری در بزرگترین عرضه اولیه جهان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی موالی،رئیس پلیس فتای استان قم با اشاره به تبلیغ سرمایه‌گذاری در بورس‌های خارجی در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی با عنوان سرمایه‌گذاری در بزرگترین عرضه اولیه جهان اظهار کرد: متأسفانه مجرمان سایبری با تبلیغات اغواکننده شهروندان را فریب می دهند و از آن‌ها کلاهبرداری می‌کنند.

READ  افزایش ۴۰ درصدی مصرف اینترنت قم در ایام کرونا

او در خصوص ویژگی واریز وجه به حساب افراد به بهانه بورس خارجی افزود: نامشخص بودن وضعیت سرمایه‌گذاری، مشکلات قانونی، امنیت سرمایه‌گذار، دست‌کاری در خرید و فروش و نیز سوءاستفاده کلاهبرداران از مشکلات این نوع سرمایه‌گذاری است.

موالی ادامه داد: هدایت شهروندان به درگاه‌های فیشینگ بانکی برای دریافت وجه سرمایه گذاری یکی از شگرد‌های مجرمانه سایبری برای سرقت اطلاعات بانکی شهروندان است.

READ  شب شعر بین‌المللی "جان پدر کجاستی" برگزار شد

رئیس پلیس فتای استان قم گفت: مجرمان سایبری از بی‌اطلاعی افراد سوء استفاده می کنند و با اخذ وجه از متقاضیان به آن‌ها وعده ایجاد حساب‌های خارجی را می‌دهند؛ درحالی‌که هدف آنان کلاهبرداری است.

موالی تاکید کرد: سرمایه‌گذاری‌های خارجی یکی از شگرد‌های کلاهبرداران است که با تبلیغات فراوان در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی، قصد سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان و کلاهبرداری از آنان را دارند.

READ  نخستین سمینار تخصصی فریزبی در قم برگزار شد

رئیس پلیس فتای استان قم از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق پلیس فتا به نشانی www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام/ش

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: